Popularne

Artykuł

Dom

Jaką baterię do łazienki wybrać?

Jaką baterię do łazienki wybrać?

Urządzając łazienkę należy podjąć wiele ważnych decyzji. Począwszy od stylu, w jakim ma ona być urządzona, poprzez kolorystykę, a na wyborze ceramiki i armatury łazienkowej skończywszy. Wybór nie jest łatwy, gdyż oferta w sklepach jest bardzo szeroka, dlatego warto wiedzieć, co brać pod uwagę przy wyborze baterii.

Dopasuj baterię do wnętrza

Wybierając baterię warto zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie jej do stylu aranżacji łazienki. We wnętrzu ultranowoczesnym stylizowana na starą bateria z dwoma kurkami będzie wyglądać co najmniej dziwnie. Podobny dysonans będziemy mogli zauważyć, gdy nowoczesną prostą baterię umieścimy w łazience urządzonej w stylu Art Deco. Czasem takie połączenie stylów może być pożądane, jeśli chcemy uzyskać efekt łazienki w stylu eklektycznym, ale trzeba to robić bardzo umiejętnie, więc na takie zabiegi raczej powinny się decydować osoby mające wiedzę na temat projektów wnętrz.

Przeglądając ofertę sklepów nie trudno zauważyć, że sama decyzja o stylu baterii nie jest wystarczająca, by podjąć decyzję o jej wyborze. W ramach stylu nowoczesnego znajdzie się bowiem zarówno czarna bateria Laveo doskonała do aranżacji industrialnych, bateria srebrna o kanciastej formie, jak i bateria o bardziej opływowych formach. Biorąc pod uwagę te czynniki trzeba z pewnością zwrócić uwagę na dopasowanie koloru i kształtu baterii do innych dodatków i wyposażenia. Tylko wtedy, gdy całość będzie spójna uda się osiągnąć zamierzony efekt aranżacyjny, a nie misz-masz, który nie będzie wyglądał dobrze.

Rodzaj baterii – kwestie techniczne

Współczesny rynek armatury łazienkowej oferuje baterie ścienne, stojące i podtynkowe, dając tym samym bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Warto o tym pomyśleć już na etapie przygotowywania instalacji sanitarnej w łazience, gdyż niektóre z tych baterii wymagają wykonania specjalnego rodzaju przyłączy. W dodatku stojące baterie wymagają wcześniejszego przygotowania otworów w wannie, co również należy mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji i jej wyborze. Jeśli wcześniej nie przemyślimy tego, jaką baterię będziemy chcieli mieć w swojej łazience, to później może okazać się, że niestety nie da się zainstalować wybranej baterii bez zmian w przyłączach.

Kilka baterii – jeden styl

Wybierając baterię do łazienki weź pod uwagę, że musisz wybrać kilka baterii, które będą zainstalowane w jednym wnętrzu. Zwykle jest to bateria umywalkowa, prysznicowa i/lub wannowa, a czasem również bidetowa. Każda z nich pełni nieco inną funkcję i ma nieco inny kształt, ale dla lepszego efektu wizualnego, powinny być one z jednej serii. Producenci oferują całe linie baterii łazienkowych, więc jeśli wpadnie Ci w oko jedna z baterii do łazienki, to od razu poproś o pokazanie pozostałych elementów z danej linii. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na szukanie innych baterii łazienkowych, a jedynie sięgniesz po koleje modele z jednej serii.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *