Popularne

Artykuł

Dom

Jaką drabinę aluminiową wybrać do domu – podpowiadamy rozwiązania

Jaką drabinę aluminiową wybrać do domu – podpowiadamy rozwiązania

Bez drabiny ani rusz! To zdecydowanie jeden z tych sprzętów, którego nie może zabraknąć nie tylko w domu, ale i mieszkaniu. Nawet jeśli nie planujesz większego remontu, nie zostawiaj zakupu drabiny na ostatnią chwilę – nie wiadomo, kiedy może się przydać. Lepiej zapoznać się z ofertą na spokojnie, szczególnie że nowoczesnych drabin aluminiowych na użytek domowy jest naprawdę wiele! Którą z nich wybrać, by wykorzystać wszystkie możliwości? Wolnostojącą, wielofunkcyjną, a może teleskopową? Podpowiadamy, która z nich będzie strzałem w dziesiątkę!

Najlepsza drabina domowa? Przede wszystkim bezpieczna!

Zanim przejdziemy do opisu poszczególnych modeli oraz ich funkcjonalności, warto wspomnieć kilka słów na temat bezpieczeństwa. Drabiny aluminiowe wykorzystywane w domu nie muszą spełniać rygorystycznych norm nakładanych na sprzęt dla profesjonalistów. Nie znaczy to jednak, że warto sięgać po pierwsze lepsze rozwiązanie!

Nowoczesne drabiny wielofunkcyjne, wolnostojące czy teleskopowe do domów i mieszkań w niczym nie ustępują sprzętom wybieranym przez fachowców pracujących na wysokości. To drabiny wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia oraz funkcje ułatwiające pracę – pod warunkiem, że wybierzemy modele oferowane przez renomowanych producentów.

Każda drabina aluminiowa KRAUSE – również ta przeznaczona na użytek domowy – powstaje z wysokiej jakości materiałów oraz spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Możesz korzystać z niej bez obaw! Prosty model wolnostojący, oryginalna drabina teleskopowa, a może wariant wielofunkcyjny? Wyjaśniamy, czym różnią się poszczególne rodzaje.

Drabina wielofunkcyjna pomoże urządzić dom

Drabina wolnostojąca: prosty, podstawowy model na co dzień

Najlepsza drabina aluminiowa to taka, którą możesz mieć zawsze pod ręką i korzystać z niej podczas prac nawet na mniejszej wysokości roboczej.

Lekki model wolnostojący z wejściem z jednej strony nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. Bez problemu wygospodarujesz przestrzeń na przechowywanie. Rozkładanie jest błyskawiczne, więc zaoszczędzisz czas. Doskonale sprawdzi się podczas wielu prac na wysokości wewnątrz pomieszczeń.

Nowoczesne drabiny aluminiowe wolnostojące są wyposażone w dodatkowy pałąk bezpieczeństwa oraz antypoślizgowe stopki, dzięki którym całość stoi stabilnie na podłożu i nie niszczy podłogi.

Mniejszy model o kilku stopniach sprawdzi się świetnie w roli drabiny do garderoby czy poręcznej drabinki do kuchni, by sięgać przedmioty znajdujące się na wyższych półkach. Jeśli szukasz stosunkowo niedrogiego sprzętu o bardzo dobrych parametrach, wybierz model wolnostojący KRAUSE.

Drabina aluminiowa ułatwia porządki

Drabina wielofunkcyjna: model do zadań specjalnych

Jeden model może być naprawdę uniwersalny: wszystko zależy od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz. Drabina wielofunkcyjna to świetny przykład nowoczesnego sprzętu o szerokim spektrum zastosowania.

  • W kilka chwil przekształcisz ją w model przystawny lub wolnostojący, także z wysuwanym elementem.
  • Szeroki stabilizator zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.
  • Specjalnie zaprojektowane prowadnice ułatwiają rozsuwanie sprzętu.

Taka drabina aluminiowa to częsty wybór profesjonalistów pracujących na różnej wysokości roboczej. Model ten świetnie sprawdzi się także jako uniwersalna opcja do domu jednorodzinnego. Jeśli często robisz drobne naprawy czy prace konserwacyjne wokół domu, drabina wielofunkcyjna z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Drabina teleskopowa: oryginalny model o wielu zastosowaniach

Charakterystyczna drabina teleskopowa różni się od tradycyjnych wersji wielofunkcyjnych czy wolnostojących. Da się ją znaleźć wśród wariantów przegubowych. Dlatego typ teleskopowy może pełnić funkcję wolnostojącą czy przystawną.

Jakie są jej wyróżniki? Pełna stabilność, szczególnie gdy trzeba ją ustawić na schodach lub innych nierównościach podłoża. Można jej używać też jako podest roboczy, pod warunkiem, że dokupimy do niej specjalną platformą TeleBoard.

Choć wygląda na skomplikowaną, drabina teleskopowa jest prosta w obsłudze dzięki specjalnemu systemowi przegubów pozwalającemu na rozkładanie i składanie urządzenia jedną ręką. To nieco droższy sprzęt od zwykłych modeli przegubowych, ale zdecydowanie możesz potraktować go jako inwestycję nie tylko w komfort, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo.

Zainwestuj w sprzęt, który ułatwi prace na wysokości. Pamiętaj też o bezpieczeństwie! Drabina aluminiowa wielofunkcyjna, wolnostojąca, a może przegubowa teleskopowa? Teraz decyzja jest już jasna!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *