Popularne

Artykuł

Dom

Jaki sterownik do pompy CO wybrać?

Jaki sterownik do pompy CO wybrać?

W miarę upływu lat instalacje grzewcze w naszych domach stopniowo rozbudowują się o dodatkowe urządzenia, które sprawiają, że możemy stuprocentowo polegać na ich zdolności dostarczenia nam komfortowego ciepła. Jednym z takich usprawnień są regulatory do pomp CO, które w przypadku niektórych modeli musimy dokupić i zainstalować samodzielnie. Czym w takiej sytuacji powinniśmy kierować się przy zakupie sterownika?

Regulatory do pomp CO – konieczne parametry

Jeżeli posiadamy instalację grzewczą, której data montażu nie przekracza kilkunastu lat wstecz, raczej nie będziemy mieć problemu z dokupieniem sterownika, który będzie bez zarzutu współpracował z naszą pompą obiegową. Podstawowe funkcje w przypadku większości modeli nie będą się znacząco różnić. Możemy ewentualnie upewnić się przed zakupem, czy sterownik do pompy CO, który chcemy zainstalować, wyposażony został w zabezpieczenie przeciw zbyt niskim temperaturom i przed zastaniem poza okresem zimowym. Dzięki tej ostatniej funkcji nasza instalacja grzewcza będzie utrzymywana na stabilnym poziomie. Sterownik uruchomi bowiem pompę co kilka dni lub co tydzień, zapobiegając nieprzyjemnej niespodziance ze strony urządzeń (awarii) na początku kolejnego sezonu grzewczego.

Łatwość obsługi i innowacyjna budowa

Nie można zaprzeczyć, że od sterownika do pompy CO będziemy oczekiwać przede wszystkim niezawodności i bezawaryjności. Choć sprzęty te nie należą do najdroższych, nie ma żadnego powodu, byśmy musieli przygotowywać się na ich częstą wymianę. Jednak regulatory do pomp nowszego typu, dysponujące szerokim wachlarzem interesujących programów i dodatkowych funkcji, powinny być także intuicyjne w obsłudze. Tutaj na szczególną uwagę zasługują sterowniki z dużym, przejrzyście zorganizowanym ekranem LCD, na którym bez trudu rozpoznamy uniwersalne symbole graficzne. Podobnie uproszczoną i wygodną obsługę mogą nam zaoferować sterowniki, którymi nie będziemy musieli zarządzać ręcznie. Wystarczy nam do tego dedykowana aplikacja na smartfon lub program komputerowy. Tak pomyślane sterowniki to dobra propozycja zwłaszcza dla osób, których praca związana jest z częstymi, nieregularnymi wyjazdami. Dzięki sterowanemu ogrzewaniem na odległość można na bieżąco zareagować np. na zmianę aury w miejscu zamieszkania i dostosować poziomu ogrzewania do aktualnie panujących warunków pogodowych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *