Popularne

Artykuł

Dom

Jakie kolory do sypialni wybrać, aby wypocząć

Jakie kolory do sypialni wybrać, aby wypocząć

Kiedy urządzamy nasze mieszkania zazwyczaj bierzemy pod uwagę trendy w designie. Chcemy, aby nasze wnętrza wyróżniały się i były zaaranżowane gustownie. Jeżeli właśnie zastanawiasz się, jaki wybrać kolor ścian do swojej sypialni, zapraszamy do naszego poradnika, który może być dobrym źródłem inspiracji, dla każdego, kto szuka interesujących rozwiązań do swojej strefy snu.

Sypialnia, w której się odprężysz

Niezależnie od tego, jaki lubisz styl, na pewno chcesz cieszyć się pięknym efektem przez długie lata. Może bliski jest ci nowoczesny, uporządkowany minimalizm, a może wolisz styl industrialny lub nie możesz przejść obojętnie obok akcentów Boho. Kluczowe są nasze upodobania oraz osobiste wyczucie stylu. To przecież nasza sypialnia, w której będziemy wypoczywać. Warto więc zadbać o każdy detal i połączyć ze sobą wszystkie elementy tak, aby tworzyły harmonijną całość. Wiele osób stawia tutaj na minimalizm – niewiele bodźców i neutralne kolory to bardzo dobry kierunek, który może dać doskonałe efekty. Biel, szarość i beże są bardzo częstym i popularnym wyborem. Warto jednak pamiętać o tym, że mogą także stanowić doskonałe tło dla kolorów bardziej intensywnych i wyrazistych, dlatego jeżeli chcesz połączyć żywą zieleń czy granat z czymś jasnym, śmiało możesz zdecydować się na takie rozwiązanie. Dobrze jest oczywiście pamiętać o umiarze, ale odrobina fantazji na pewno nie zaszkodzi. Nieco złotych czy srebrnych dodatków doda klasy i szyku całemu pomieszczeniu, a wyrafinowany minimalizm spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Mamy naprawdę wiele możliwości, aby stworzyć wyważone proporcje i unikalny pełen klasy styl. W naszych domach chcemy czuć się swobodnie i komfortowo. Możemy poświęcić naprawdę wiele czasu i nie szczędzimy środków, aby wnętrze w pełni odpowiadało naszym upodobaniom.

Stylowo i komfortowo

Aranżacja ściany w dużym stopniu wpłynie na końcowy rezultat. Choć dodatki odgrywają sporą rolę to w pierwszej kolejności pamiętamy o dużych powierzchniach, które chcemy zagospodarować pomysłowo, a ściana i podłoga to podstawa naszego designu. Przy doborze odpowiednich barw należy sugerować się wielkością pomieszczenia oraz tym, czy wpada do niego dużo światła dziennego czy też nie. Jeśli nasz pokój jest raczej zacieniony, warto zastanowić się, jak rozjaśnić tę przestrzeń. Jasne kolory i lustra mogą być świetnym pomysłem – powierzchnia lustra odbija światło, które rozprasza się po całym pokoju. W sypialniach przede wszystkim odpoczywamy i chcemy czuć są tu maksymalnie kameralnie, dlatego dbamy o obecność spersonalizowanych dodatków, które indywidualizują cały styl. Nie musimy się ograniczać do wszystkich ścian w jednym kolorze. Jedna z nich może być bardziej wyrazista i dynamiczna. Jeśli nie masz pewności, czy twój pomysł sprawdzi się we wnętrzu, które właśnie urządzasz, możesz zainspirować się fotografiami dostępnymi w internecie. Zrealizowane już projekty to doskonałe źródło inspiracji. Podczas aranżacji bardzo potrzebujemy inwencji i kreatywności.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *