Popularne

Artykuł

Dom

Jakie naczynia na indukcję? Wybieramy garnki nieprzywierające

Jakie naczynia na indukcję? Wybieramy garnki nieprzywierające

Wiele osób zapewne zna tę historię z autopsji: kupione po okazyjnej cenie garnki, po postawieniu na płycie indukcyjnej nie podgrzewają potraw. I nie ma na to szans, jeśli ich dno nie jest stworzone z ferromagnetycznego materiału. W takich sytuacjach nabywców naczyń spotyka gorycz i rozczarowanie, zwłaszcza jeśli nie zachowali paragonu ze sklepu.

Fakt, że indukcyjna płyta grzewcza potrzebuje specjalnego rodzaju wyposażenia jest na szczęście już powszechnie znany. Pozostaje zatem wyselekcjonować takie garnki z powłoką nieprzywierającą, które wyróżnia szereg innych pozytywnych cech. Oto kilka naszych propozycji wybranych w sklepie internetowym Piękno w domu.

Zobacz garnki nieprzywierające w e-sklepie Piękno w domu

W polskim sektorze e-commerce coraz większą popularnością cieszy się oferta sklepu internetowego Piękno w domu. Firma stale rozszerza swój asortyment i dysponuje wyposażeniem kuchni kilku swoich marek. Garnki nieprzywierające zawarte w katalogu pochodzą przeważnie od Altom Design i Valdinox. Produkty należą do różnych kolekcji, lecz każdy egzemplarz jest doskonale zaprojektowany z myślą o konkretnej grupie użytkowników.

Umieszczone w katalogu garnki z powłoką nieprzywierającą są powleczone kilkoma warstwami, dzięki którym przygotowywane potrawy nie przypalają się. Konstrukcja naczyń sprawia, że użyty w procesie produkcji materiał nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie zmienia smaku oraz zapachu jedzenia. Podobnie jak pozostałe garnki nieprzywierające przeznaczone do użycia na indukcyjnej płycie grzewczej, także te mają idealnie płaskie dno. To sprawia, że nagrzewają się szybko i równomiernie.

Jakie modele garnków nieprzywierających wybrać?

Bogata oferta garnków z powłoką nieprzywierającą, które są dostępne w e-sklepie Piękno w domu obejmuje kilkadziesiąt różnych egzemplarzy. Często pojedynczą pozycję w katalogu stanowi zestaw kilku naczyń. Przykładem może być chociażby komplet 5 garnków nieprzywierających Altom Design Olimp. To korzystna cenowo propozycja, którą dodatkowo wzbogacono o rondle i patelnie w różnych rozmiarach (w tym specjalną patelnię do naleśników). Garnki z pokrywą nieprzywierającą Altom Design Olimp mają różne pojemności: od 2,5 do 6,9 litra.

Równie ciekawym zestawem garnków nieprzywierających jest pozycja należąca do kolekcji Valdinox Volcano. To komplet przeznaczony dla wymagających kucharzy ceniących sobie wysoką jakość naczyń. Czym ona się objawia? Warto podkreślić, że ta seria produktów została wyposażona w grube dno. Garnki nieprzywierające Valdinox Volcano wykonano w technologii  forged. To specjalna metoda odkuwania, która zwiększa wytrzymałość naczynia. W tym rodzaju wyposażenia kuchennego można zarówno smażyć, dusić i gotować.

Dodatkowym atutem powłoki zastosowanej w Valdinox Volcano jest łatwość mycia naczyń. Korpus stworzono z aluminium, ale nie przeszkadza to, aby te garnki nieprzywierające mogły wypełniać swoje zadania na płycie indukcyjnej. Ponadto należy wskazać, że większość produktów z oferty sklepu internetowego Piękno w domu są dostosowane do postawienia na kuchenkach gazowych, ceramicznych i elektrycznych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *