Popularne

Artykuł

Dom

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe?

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe?

Kaloryfery w domu to rozwiązanie, które jest oczywiste, lecz czy należy do jedynych tego typu? Okazuje się, że coraz więcej osób rezygnuje z tego typu ogrzewania, a decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Jest ono niewidoczne oraz niezwykle komfortowe. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. 

Zalety ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego pozwala na optymalny rozkład temperatury, jaki się dzięki temu ogrzewaniu uzyskuje. Dla ludzi o wiele lepszym rozwiązaniem jest instalacja ogrzewania podłogowego, gdyż lepiej kiedy wyższa temperatura jest przy stopach, a niższa przy głowie. Właśnie taki efekt daje coraz bardziej popularne elektryczne ogrzewanie podłogowe. Poza tym wpływa ono również na ogólne samopoczucie oraz pomaga lepiej wykorzystać ciepło, które unosi się do góry.

Jednak to nie wszystko, takie ogrzewanie pozwala także na równomierny rozkład temperatury w całym wnętrzu. Z ogrzewaniem podłogowym jest to możliwe do osiągnięcia, a niemożliwe przy ogrzewaniu kaloryferem. Urządzenia te grzeją jedynie miejscowo, a ciepło roznosi się niezbyt efektywnie. Zazwyczaj tuż obok grzejnika jest ciepło, jednak na końcu pokoju ono nie dochodzi. Tradycyjne grzejniki nie są w stanie zapewnić nam takich możliwości. Instalacja podłogówki instalowana jest na całej powierzchni, więc oddaje ciepło równomiernie.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest to zdecydowanie prosty, sprawny zabieg, który polega na wykonywaniu rowów w podłożu. Podczas tego procesu powstają niewielkie wycięte przestrzenie, które mają kształt półkanalików. W tych rowkach montowane są specjalne rury pomocne przy ogrzewaniu podłogowym.

Frezowanie pod ogrzewanie jest nieinwazyjne oraz nie spowoduje dużego chaosu. O frezowanie warto zapytać w takiej firmie jak Pianobeton, gdzie uzyskamy fachową pomoc. Dowiemy się także, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać. Ważny jest też montaż, którego powinna dokonać profesjonalna osoba. Powinna mieć specjalistyczne maszyny, takie jak frezarki, żeby wykonać dwucentymetrowe wycięcia w wylewce. Dobrze wykonane frezowanie sprawi, że nie będzie konieczne sprzątanie całego mieszkania po zakończeniu prac.

Gdzie sprawdzi się frezowanie?

 Frezowane ogrzewanie podłogowe sprawdzi się wszędzie tam, gdzie są warunki do jego zamontowania. Frezowanie wymaga jedynie dostępu do głównego systemu ciepła oraz wylewki. Dzięki temu bez problemu można zastosować go zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Wejdź na stronę http://ogrzewaniefrezowane.pl/ i dowiedz się więcej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *