Popularne

Artykuł

Dom

Kiedy stosuje się grzejnik pionowy? Jakie ma zalety?

Kiedy stosuje się grzejnik pionowy? Jakie ma zalety?

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór grzejników. Jednym z najczęściej wybieranych jest grzejnik pionowy. Może on być elementem wystroju nowoczesnego mieszkania, spełniając jednocześnie swoją podstawową funkcję grzewczą.

Na co zwracać uwagę wybierając grzejnik pionowy?

Obecnie panuje trend na jasne i przestronne wnętrza. Dlatego też w domach i mieszkaniach coraz częściej zastosowanie znajdują duże okna zaczynające się zaraz nad podłogą. Tu pojawia się problem, gdzie w takim przypadku umieścić kaloryfer. Dawniej znajdowały one swoje miejsce pod parapetem. Na co więc zdecydować się, gdy pod oknem nie ma miejsca na grzejnik? Można wybrać grzejniki kanałowe, lub ogrzewanie podłogowe, ale jest to dość drogie rozwiązanie. Drugim sposobem jest zamiast ukrywać, to wyeksponować grzejnik w pomieszczeniu. Możemy wypełnić nim przestrzeń na ścianie, obok okna lub pomiędzy szybami. Do takich miejsc idealnie sprawdzą się grzejniki pionowe.

Grzejniki pionowe znajdują również swoje zastosowanie w łazienkach, przedsionkach i korytarzach, dlatego, że kaloryfery o typowych wymiarach w takich miejscach wyglądają bardzo topornie i zajmują wiele miejsca.

Grzejniki pionowe jako forma nowoczesnej dekoracji?

W pośród wszystkich grzejników pionowych większość to modele dekoracyjne. Ich montaż jest inny, niż w przypadku klasycznych żeberkowych egzemplarzy. Nie są ukrywane we wnękach, a wręcz przeciwnie, eksponowane w widocznych miejscach. Często w kontrastowych kolorach. Ich pionowy kształt przyciąga uwagę zaraz po wejściu do pomieszczenia.

Jakie modele możemy znaleźć w sklepach?

Grzejniki pionowe występują w wielu kształtach, formach i kolorach. Mogą być zbudowane z płaskich paneli, owalnych lub kwadratowych kolektorów. Bez problemu wybierzemy model, który sprawdzi się doskonale w wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, retro, minimalistycznym, a nawet w luksusowych apartamentach, gdzie każdy detal jest najwyższej jakości.

Wykończenie takiego grzejnika też może być różne. Najczęściej spotykane to matowe lub błyszczące, we wszystkich kolorach tęczy. W zależności od preferencji klienta mogą mieś one użyteczne uchwytu lub relingi.

Dodatkową zaletą tych modeli jest prosta i szybka konserwacja. Baterie panelowe mają nierozdzielną konstrukcję, a ich przedni panel często jest w formie gładkiej płyty co ułatwia czyszczenie.

Grzejniki w dobrych cenach – Artykulłygrzewcze.pl

 

Największe zalety grzejnika pionowego.

Niewątpliwą zaletą jest różnorodny kształt, rozmiar i kolor, ale to nie jedyny plus tych modeli. Ze względu na duży obszar kontaktu z powietrzem cechują się one wysokim rozpraszaniem ciepła. Ze względu na kontakt z powietrzem na całej wysokości pomieszczenia mają wysoką prędkość nagrzewania. Dzięki zestawowi elementów, który jest w każdym zestawie montaż ich jest bardzo łatwy. Oszczędność przestrzeni również możemy wpisać na listę zalet grzejników pionowych.

Pionowe kaloryfery są bardzo atrakcyjne. Aby zainstalować je w swoim wnętrzu wystraszy znaleźć miejsce i wybrać model. Na pewno wygląd sprzętu i jego funkcjonalność zostanie doceniona przez wszystkich domowników i gości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *