Popularne

Artykuł

Dom

Kiedy warto zamówić panelową bramę dwuskrzydłową?

Kiedy warto zamówić panelową bramę dwuskrzydłową?

Gdy na działce brakuje miejsca na montaż bramy przesuwnej lub ze względów estetycznych użytkownik nie chce decydować się na tego typu rozwiązanie, alternatywą pozostaje zakup bramy uchylnej. Najpopularniejszą wersją tego typu bram są dwuskrzydłowe bramy z paneli, idealnie pasujące do ogrodzenia panelowego, składające się z dwóch niezależnych skrzydeł, które mogą otwierać się na zewnątrz lub do środka. W sprzedaży znaleźć można również bramy jednoskrzydłowe.

Zalety stosowania bramy dwuskrzydłowej

Podstawową przewagą bram panelowych dwuskrzydłowych nad bramami przesuwnymi, zwłaszcza aluminiowymi, które cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem kupujących, jest cena. Po prostu bramy z paneli są tańsze i to niezależnie od tego, czy kupujący zdecyduje się na ich wersję jedno- lub dwuskrzydłową. Zaletą jest również sposób otwierania takich bram. W odróżnieniu od modeli przesuwnych bramę dwuskrzydłową można wkomponować w ogrodzenie na każdym jego odcinku, również w miejscach wąskich, gdzie instalacji bramy przesuwnej jest zwyczajnie niemożliwa. Użytkownik może również wybierać pomiędzy różnymi sposobami otwierania takiej bramy. Po uwzględnieniu aspektów przestrzennych i kwestii bezpieczeństwa, użytkownik może zdecydować się na zakup wariantu bramy otwieranej na zewnątrz lub do środka. Jedyną przeszkodą w użytkowaniu tego typu bram jest duże nachylenie terenu w miejscu montażu.

Jedno- i dwuskrzydłowe bramy z paneli

Decyzja o wyborze bramy typu uchylnego może mieć różne przyczyny. Gdy zostanie podjęta, użytkownik musi jeszcze zdecydować o zakupie określonego rodzaju bramy panelowej. Do wyboru ma modele dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się pierwsze z nich. Montaż bramy jednoskrzydłowej, gdy ma ona większą długość, jest kłopotliwy. Wymaga instalacji mocnego słupka, który utrzyma duży ciężar i pod jego wpływem nie ulegnie odkształceniu. Taka brama potrzebuje również więcej miejsca przy otwieraniu. W przypadku dwuskrzydłowej bramy z paneli sprawa jest znacznie prostsza. Każde skrzydło przytwierdzone jest do osobnego słupka, przez co ryzyko wypaczenia bramy jest mniejsze.

Na dwuskrzydłową bramę z paneli warto zdecydować się wówczas, gdy pozostała część ogrodzenia również została wykonana z paneli ogrodzeniowych. To dobre rozwiązanie, gdy boczne odcinki ogrodzenia w miejscu instalacji bramy są krótkie i montaż bramy przesuwnej jest niemożliwy. Taka brama sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy przed ogrodzeniem lub w głębi posesji jest miejsce na rozwarte skrzydła bramy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *