Popularne

Artykuł

Dom

Kinkiety – dlaczego warto na nie postawić?

Kinkiety – dlaczego warto na nie postawić?

Choć uwielbiane przez poprzednie pokolenia, na kilkanaście lat niemal zniknęły z polskiego rynku. Kinkiety przeżywają właśnie prawdziwe odrodzenie. W nowoczesnej wersji doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych użytkowników i w aktualne trendy aranżacyjne. Co sprawiło, że kinkiety wróciły do łask? Poznaj ich najważniejsze wady i zalety.

kinkiety

Lampy ścienne stanowią uzupełnienie dla głównych świateł w pomieszczeniu. Co istotne, możemy stosować je w zasadzie wszędzie – w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Należy podkreślić, że jak żadne inne oświetlenie sprawdzają się tam, gdzie z powodu braku miejsca trudno jest zamontować tradycyjne zwisy. Nowoczesne kinkiety to już nie tylko funkcjonalny dodatek, który ułatwia wykonywanie precyzyjnych czynności, ale także prawdziwa ozdoba naszych pomieszczeń. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto na nie postawić.

Nowoczesne kinkiety – zalety

Okazuje się, że wielu użytkowników wybiera kinkiety nie ze względu na ich funkcjonalność, ale przede wszystkim estetykę. Nowoczesne lampy ścienne wpisują się bowiem doskonale w obecne trendy aranżacyjne – są minimalistyczne i eleganckie. Co więcej, dzięki nim sprawnie podkreślisz inne elementy ozdobne, na które zdecydowałeś się w swoim mieszkaniu. Można oświetlić nimi pamiątki z podróży, obrazy czy zdjęcia wiszące na ścianach.

lampy ścienne

Co jeszcze sprawia, że współcześni użytkownicy decydują się na kinkiety? To nowoczesne oświetlenie często wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Wynika to z faktu, że na rynku dostępne są modele do użytku zewnętrznego i wewnętrznego pochodzące z jednej linii stylistycznej. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie spójności w całym projekcie. Co więcej, kinkiety powieszone po dwóch stronach drzwi budują miły klimat, który doceniają osoby przychodzące do waszego domu.

kinkiety

Niewątpliwą zaletą kinkietów jest fakt, że cechują je nieduże rozmiary. Dzięki temu sprawdzają się w naprawdę każdej przestrzeni. To nowoczesne oświetlenie może pojawić się również w pomieszczeniach, gdzie ze względu na metraż nie da się powiesić wielkiej, ozdobnej lampy. Są więc idealnym rozwiązaniem do wąskiego korytarza, gdzie znaczenie ma każdy centymetr.

lampa stojąca

Musisz wiedzieć, że na rynku obecnie są różne rodzaje kinkietów. To nie tylko lampy ze strumieniem światła skierowanym ku dołowi – te modele odpowiadają za budowanie klimatu i sprawdzą się np. w salonie. Do niewysokich pomieszczeń, które chcesz powiększyć optycznie, rekomendujemy kinkiety ze światłem skierowanym ku górze. Strumień odbije się od sufitu i pięknie rozjaśni całą przestrzeń. Jeśli natomiast chcesz znaleźć lampy na ścianę koło schodów, na której nie pojawiły się żadne ozdoby, warto sięgnąć po modele otwarte w obie strony.

Czy lampy ścienne mają wady?

Także w kwestii oświetlenia – wciąż nie ma rozwiązań, które byłyby w 100% dobrym wyborem. Główną wadą kinkietów jest konieczność ich montażu. To skomplikowane, przez co często jednak decydujemy się na lampy podłogowe, które wystarczy po prostu wnieść do pokoju i podłączyć do prądu.

lampa podłogowa

Kinkiety to lampy stałe. Nie możesz więc zupełnie swobodnie bawić się aranżacją danego pomieszczenia. Ich demontaż jest skomplikowany, wymaga kucia i remontu. Pod tym względem mobilna lampa podłogowa po raz kolejny wygrywa ze ściennym odpowiednikiem.

Nowoczesne kinkiety – czy warto je wybrać?

Jak każde inne nowoczesne oświetlenie, także kinkiety są interesującym rozwiązaniem, które jednocześnie nie każdemu odpowiada i nie wszędzie się sprawdzi. Są bardzo funkcjonalne i pozwalają na zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu, a dodatkowo istnieją modele do stosowania na elewacji budynku. Ich projekty są bardzo estetyczne, wpisują się w trendy aranżacyjne i mogą same w sobie stanowić ozdobę twojego pomieszczenia. Aby jednak ostatecznie przekonać się, czy warto po nie sięgnąć, należy dokładnie przeanalizować projekt mieszkania i przemyśleć, jakie ma się potrzeby.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *