Popularne

Artykuł

Dom

Klamki wewnętrzne pasujące do stylu glamour – cechy i wybór

Klamki wewnętrzne pasujące do stylu glamour – cechy i wybór

Wykończenie i aranżacja domu nie są łatwymi zadaniami – aby efekt był zadowalający, trzeba myśleć o każdym szczególe. Jednym z elementów, które mogą podkreślić styl pomieszczeń, są klamki do drzwi wewnętrznych. Te z pozoru nieistotne detale nadają wnętrzom charakter i sprawiają, że drzwi prezentują się niezwykle elegancko. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o klamkach wewnętrznych pasujących do stylu glamour.

Styl glamour – podstawowe informacje

Styl glamour budzi wiele kontrowersji. Dla jednych jest synonimem elegancji, dla drugich niebezpiecznie zbliża się do granicy kiczu. Jedno jest pewne – pomieszczenia urządzone w tym stylu charakteryzują się rozmachem, dużą liczbą dekoracji oraz bogato zdobionymi elementami wyposażenia. Źródeł tego trendu należy szukać w barokowym przepychu – zwłaszcza jeśli chodzi o zamiłowanie do złota czy fantazyjnych form mebli.

Przez lata styl glamour ewoluował. Dziś – w dobie wszechobecnego minimalizmu – aranżacje tego typu przypominają raczej styl znany z międzywojnia. W mieszkaniach glamour królują geometryczne kształty oraz kryształowe i puchowe dodatki. Złoto nadal cieszy się największą popularnością, chociaż projektanci nierzadko decydują się na to, by w pomieszczeniu dominowało srebro.

Dekoracyjne klamki i gałki do drzwi

Klamki wewnętrzne to o wiele więcej niż elementy służące do otwierania drzwi. Można je dopasować do wystroju pomieszczenia, dzięki czemu aranżacja stanie się spójna. Style nowoczesne – w tym styl glamour – otwierają przed projektantami i właścicielami domów niemal nieskończenie wiele możliwości. Chromowane klamki glamour występują w różnych wariantach kolorystycznych. Ich powierzchnia może być zarówno połyskująca, jak i satynowa.

Rolę dekoracyjną mogą odgrywać także gałki, które stanowią alternatywę dla zwykłych klamek. Entuzjaści stylu glamour chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie. W domach, w których panuje przepych, idealnie sprawdzą się niebanalne gałki kryształowe o różnych rodzajach szlifu, np. gałka kryształowa od Kuchinox. Montowane są one na fantazyjnych, zazwyczaj okrągłych rozetach. Największą popularnością wśród nabywców cieszą się chromowane gałki przezroczyste, czarne oraz różowe.

Eleganckie klamki do drzwi marki Kuchinox

Szukasz klamki pasującej do stylu glamour? Sprawdź ofertę marki Kuchinox. Klamki z serii Gloria przeznaczone są do wnętrz urządzonych z rozmachem. Kwadratowe rękojeści zostały ozdobione rzędem przezroczystych lub czarnych kryształów. Dostępne są w trzech wersjach – monochromatycznej (czarnej z czarnymi kryształkami) oraz chromowanej z jasnymi lub czarnymi kryształkami.

Kuchinox dba o najwyższą jakość swoich produktów. Klamki z serii Gloria wykonane są ze stopu aluminium i cynku. Materiał ten jest lekki i bardzo wytrzymały, co ma istotne znaczenie w przypadku elementów wyposażenia, z których korzysta się codziennie. Do każdego modelu można dobrać kwadratowy szyld z różnymi rodzajami przebicia – na klucz, z wkładką bębenkową lub z blokadą WC. Dzięki temu klamki mogą być mocowane w drzwiach wewnętrznych prowadzących do różnych pomieszczeń.

Zalety klamek glamour

Główną zaletą klamek glamour jest oczywiście ich elegancki wygląd. Łatwo jest je dopasować nie tylko do wnętrz urządzonych z klasycznym przepychem, ale i do pomieszczeń utrzymanych w stylu eklektycznym czy nowoczesnym. Montaż ciemniej, dekorowanej rękojeści na prostych, jasnych drzwiach może dać efekt ciekawego kontrastu.  Więcej na temat możliwych rozwiązań dowiesz się z artykułu Kolor klamki a kolor drzwi – zasady doboru i przykładowe zestawienia.

O możliwościach aranżacyjnych z wykorzystaniem klamek w stylu glamour można pisać wiele. Nie należy zapomnieć o tym, że elementy te pełnią głównie funkcję użytkową. Dla wszystkich zastanawiających się nad komfortem użytkowania bogato zdobionych klamek mamy dobrą wiadomość – produkty wykonane z wysokiej klasy materiałów są wytrzymałe i przyjemne w dotyku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *