Popularne

Artykuł

Dom

Komfortowe wanny wolnostojące, które pozwalają na stworze-nie odprężającej przestrzeni kąpielowej

Komfortowe wanny wolnostojące, które pozwalają na stworze-nie odprężającej przestrzeni kąpielowej

Starannie zaprojektowane wanny wolnostojące należą do tych elementów wyposażenia łazienki, które jednocześnie zapewniają domownikom wyjątkowy komfort i dodają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Ze względu na oryginalny kształt wannę wolnostojącą można z łatwością dopasować do łazienek cechujących się różnym stylem, metrażem oraz rozkładem całego pomieszczenia. Warto przy tym wspomnieć, że produkowane obecnie wanny coraz częściej powstają z nowoczesnych materiałów kompozytowych charakteryzujących się licznymi zaletami, na przykład przyjemną w dotyku fakturą czy bardzo dobrą izolacją termiczną. Tego typu modele oferuje między innymi uznana marka Laufen, która proponuje inwestorom wanny wolnostojące z kilku nowoczesnych kolekcji.

Wanna wolnostojąca wykonana z kompozytu Marbond – jakie są jej największe zalety?

Materiał kompozytowy Marbond pozwala na tworzenie wanien o wyjątkowo przyjemnej w dotyku fakturze i świetnej termoizolacji. Oznacza to, że proponowane modele wanien wolnostojących zapewniają domownikom komfort i wpływają na większą oszczędność wody oraz energii. Ze względu na właściwości termoizolacyjne woda przez dłuższy czas utrzymuje swoją temperaturę, co w przypadku dłuższych kąpieli pozwala ograniczyć dolewanie cieplejszej wody. Warto również wspomnieć, że kompozyt Marbond okazuje się niezwykle łatwy w czyszczeniu i wytrzymały – ewentualne uszkodzenia mechaniczne w postaci zarysowań czy niewielkich odkształceń można z łatwością naprawić za pomocą dedykowanego zestawu do renowacji.

Marka Laufen oferuje wanny wolnostojące wykonane z materiału Marbond między innymi z takich kolekcji jak Sonar oraz Laufen PRO. Wanna wolnostojąca kompozytowa z kolekcji Sonar będzie idealnym wyborem dla osób ceniących sobie nowoczesne i oryginalne rozwiązania. Wyróżnia się ona ozdobnym ryflowaniem oraz przemyślanymi wymiarami wynoszącymi 160 cm szerokości i 53,5 cm wysokości.

Z kolei w serii Laufen PRO znajdziemy wanny wolnostojące kompozytowe o prostych, minimalistycznych kształtach, które można z łatwością dopasować do łazienek utrzymanych w różnych stylach. W tej kolekcji znajdziemy zarówno krótsze wanny wolnostojące (150 cm szerokości), które idealnie sprawdzają się w mniejszych łazienkach, jak i nieco większe modele mierzące 165 cm szerokości.

Wanna wolnostojąca kompozytowa z kolekcji Il Bagno Alessi – czym się wyróżnia?

Oprócz materiału kompozytowego Marbond w ofercie marki Laufen pojawia się również wanna wykonana z wyjątkowego materiału Sentec. Wanny wolnostojące wykonane z tego materiału cechując się antypoślizgową i nieporowatą powierzchnią. Dzięki temu są one również również łatwiejsze do utrzymania w idealnej czystości. Ponadto materiał Sentec również wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, wysoką trwałością oraz odpornością na zadrapania i działanie promieni UV. W efekcie wanna wolnostojąca Sentec staje się inwestycją na długie lata komfortowego użytkowania.

Decydując się na inwestycje w wannę wykonaną z materiału Sentec, warto między innymi zwrócić uwagę na model z kolekcji Il Bagno Alessi. Proponowana przez markę Laufen wanna charakteryzuje się oryginalnym kształtem, który przypomina wygładzone przez wodę białe kamienie. Ponadto wanna wolnostojąca Il Bagno Alessi występuje w komfortowych wymiarach wynoszących 183 cm szerokości i 46 cm wysokości. Tego typu wymiary umożliwiają wygodne rozprostowanie nóg podczas kąpieli, zapewniając wyjątkowy komfort i relaks.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *