Popularne

Artykuł

Dom

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką – czy warto w nią zainwestować?

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką – czy warto w nią zainwestować?

Lodówka dwudrzwiowa, która posiada kostkarkę, to coraz częstszy wybór wśród użytkowników sprzętów tego rodzaju. Choć co prawda pojemnik na lód jest jedynie dodatkiem, a nie podstawą, to jednak nie da się ukryć, że sprawdza się doskonale i możemy z niego korzystać nie tylko w sezonie letnim. Sprawdź, czy warto zainwestować w lodówkę z kostkarką, która ułatwi proces przygotowywania chłodnych, orzeźwiających napojów.

Lodówka dwudrzwiowa czy jednodrzwiowa?

Na samym wstępie warto się zastanowić, czy interesuje nas raczej lodówka dwudrzwiowa, czy może wariant jednodrzwiowy. Chociaż wariant pierwszy zajmuje znacznie więcej miejsca, to posiada jednak równie wiele zalet, przez które warto zastanowić się nad jego zakupem. Duża pojemność lodówki sprawia, że zakupy możemy robić rzadziej, ponieważ zakupione produkty idealnie zmieszczą się we wnętrzu urządzenia.

Dodatkowo lodówka dwudrzwiowa często posiada również kostkarkę do lodu. Przy tak dużym urządzeniu jej obecność nie wpływa na zmniejszenie pojemności sprzętu.

Lodówka dwudrzwiowa – wymiary oraz zastosowanie kostkarki do lodu

Zanim lodówka dwudrzwiowa pojawi się w Twojej kuchni, upewnij się, że ma ona odpowiednie wymiary. O czym mowa? Nie ma jednego standardowego rozmiaru tego rodzaju urządzeń. Chociaż często różnice w szerokości czy wysokości są niewielkie, to jednak występują. Dlatego też upewnij się, że masz wystarczająco dużo mniejsza na wstawienie lodówki z podwójnymi drzwiami.

Uwagę warto też zwrócić na wspomnianą już kostkarkę. To bez wątpienia spore ułatwienie, jeżeli kochamy chłodne, orzeźwiające napoje, a niekoniecznie mamy czas, aby regularnie przygotowywać lód. W przypadku urządzeń marki Samsung kostkarka jest wbudowana w drzwi, dzięki czemu zwalnia przestrzeń na półce zamrażarki. Przezroczysta, plastikowa pokrywa sprawia, że w jedną chwilę możemy sprawdzić, ile kostek jeszcze pozostało.

Lodówka z podwójnymi drzwiami – jaką wybrać?

Jeżeli lodówka dwudrzwiowa wydaje Ci się najlepszym rozwiązaniem, koniecznie sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Istotną rolę odgrywa energooszczędność urządzeń tego typu. Szukaj lodówek, które prezentują wysoką klasę energetyczną (na przykład A) lub korzystają z rozwiązań zapobiegających zbędnej utracie energii.

Na przykład lodówki Side by Side dostępne w ofercie marki Samsung mogą pochwalić się technologią No Frost. Nie musisz ich rozmrażać, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko czas, ale też i pieniądze. W komorach panuje odpowiednia wilgotność, dzięki czemu żywność zachowuje świeżość na dłużej.

Zwróć również uwagę na technologię Twin Cooling Plus™. Skorzystaj z jednego z 5 trybów i przekształć zamrażarkę w lodówkę. To bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu.

Czy wiesz również, że najczęściej kupowane lodówki to lodówki Samsung*? W ofercie marki dostępnych jest wiele ciekawych modeli urządzeń, które różnią się od siebie dostępnymi funkcjami i technologiami.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *