Popularne

Artykuł

Dom

Lustro jako podstawowy element wyposażenia łazienki

Lustro jako podstawowy element wyposażenia łazienki

Kompletna łazienka powinna być wyposażona we wszystkie potrzebne udogodnienia. Jednym z podstawowych elementów wystroju tego pomieszczenia stanowi lustro. Może być ono zamontowane zarówno w klasycznym, naściennym wariancie, jak i występować jako szafka z lustrem lub nowoczesne lustro z podświetleniem LED. Wybór najwłaściwszego rozwiązania zależy od naszych potrzeb, stylistyki łazienki, a także dostępnego w tym pomieszczeniu miejsca.

Lustro jako podstawowy element wyposażenia łazienki

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek łazienkę bez lustra. W jednych pomieszczeniach jest ono duże i zajmuje właściwie całą ścianę, w innych natomiast niewielkie, stanowiące zaledwie dodatek do całej koncepcji wystroju wnętrza. Bez względu na swoją konstrukcję i wielkość, lustro jest niezwykle przydatnym akcesorium, bez którego nie może się obyć żadna, kompletnie wyposażona łazienka. Pomaga nam w precyzyjnym wykonywaniu zabiegów kosmetycznych i higienicznych, zdobi pomieszczenie, wprowadza do niego więcej światła oraz optycznie je powiększa i rozjaśnia.

Wybór odpowiedniego rozmiaru oraz konstrukcji lustra zależy od kilku czynników. Lustra łazienkowe są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, można je kupić zarówno gotowe, jak i zamówić na wymiar. Do dużych łazienek warto rozważyć wybór większego lustra, które będzie dobrze prezentowało się większym pomieszczeniu. Posiadacze małych łazienek, w których brakuje miejsca do przechowywania powinni natomiast rozważyć wybór mebla z lustrem. Szafka z lustrem jest dostępna w kilku rozmiarach, co pozwala na jej umieszczenie w łazienkach o dowolnych rozmiarach, w których chcemy zyskać więcej miejsca potrzebnego do przechowywania kosmetyków i akcesoriów łazienkowych.

Jakie konkretnie lustro warto wybrać do nowoczesnej łazienki?

Szeroki oraz zróżnicowany pod względem konstrukcji i designu wybór luster łazienkowych jest dostępny w ofercie znanego producenta wyposażenia łazienek – marki Roca. Znajdziemy w niej zarówno klasyczne lustra dostępne w różnych rozmiarach i kształtach (kolekcje Victoria Basic, Mini i Victoria-N), które świetnie odnajdą się w minimalistycznie urządzonych łazienkach, a ze względu na swój uniwersalny charakter, będą także stanowiły subtelne dopełnienie dla innych stylów.

Niezwykle ciekawym i praktycznym rozwiązaniem również dostępnym w ofercie marki Roca jest szafka z lustrem Luna z bokami w kolorach biały połysk i szary antracyt. Stanowi połączenie estetyki i funkcjonalności szafki łazienkowej z lustrem, które jest umieszczone na jej drzwiczkach. Szafka z lustrem Luna idealnie pasuje do zestawów łazienkowych Unik Compacto Debba (szerokość zaledwie 36 cm).

Idealnym wyborem dla osób kochających nowoczesne rozwiązania są natomiast lustra LED (kolekcje Iridia i Eidos) ze zintegrowanym oświetleniem o barwie światła 4000K (barwa neutralna, idealna do zamkniętych przestrzeni). Są to niezwykle ciekawe pod względem designu rozwiązania, dostępne w kształcie prostokątnym i okrągłym, które świetnie odnajdą się w nowoczesnych, urządzonych w zgodzie z najnowszymi trendami łazienkach. W lustrach Iridia został dodatkowo umieszczony specjalny system zapobiegający zaparowaniu, co jest niezwykle przydatne podczas codziennego korzystania z łazienki. Istnieje ponadto możliwość przyciemnienia światła. Lustra Iridia i Eidos posiadają ponadto współczynnik ochrony IP44, dzięki czemu mogą być bezpiecznie montowane i użytkowane w przestrzeni łazienkowej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *