Popularne

Artykuł

Dom

Mech dekoracyjny wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach

Mech dekoracyjny wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach

Obecne aranżacje w domach i mieszkaniach przepełnione są elementami roślinnymi oraz motywem kwiatowym. Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje między innymi mech dekoracyjny, czyli porost islandzki, który wykorzystywany jest do przeróżnych celów. Z pomocą tej rośliny można stworzyć małe arcydzieła sztuki, na przykład żywe obrazy. Wyżej wymieniony element dekoracyjny można umieścić także w wazonie, jak i również donicach, lampionach na ozdobnych misach bądź w szklanych słojach. Może on stanowić jedną część dekoracyjną, która z całą pewnością zwróci na siebie uwagę.

Do jakich celów można wykorzystać mech ozdobny?

Mech dekoracyjny, taki jak np. https://www.creativehobby.pl/pol_m_florystyka_mech-dekoracyjny-2962.html jest ceniony za możliwość jego szerokiego zastosowania we florystyce i dekoracji wnętrz. Posiada on charakterystyczną, delikatną strukturę, przez co prezentuje się bardzo oryginalnie, nietuzinkowo. Tego typu produkt sprawdzi się w wielu kompozycjach kwiatowych, wieńcach czy też stroikach wiosennych. Jego podstawowym atutem jest wyjątkowy, mocno nasycony, zielony kolor. Zieleń dopełni każde wnętrze, pasuje ona do klimatów boho, stylu rustykalnego czy też skandynawskiego. Również osoby, które w swojej aranżacji wnętrz inspirowały się surowym industrialnym kierunkiem, mogą wybrać tę ozdobę dla ożywienia danego pomieszczenia.

Przykładowe dekoracje, w których można wykorzystać zielony mech

Zielony mech dekoracyjny sprawdza się przy komponowaniu lasów w słoiku oraz przeróżnych kompozycji świątecznych, wielkanocnych oraz bożonarodzeniowych. Można go łączyć z ozdobnymi kamieniami, dekoracyjnym drewnem, płatkami kwiatów, suszonymi roślinami. Tego typu produkt może być stosowany do tworzenia dekoracji na stół, ścianę czy też podłogę. W każdym miejscu zwróci on na siebie uwagę. Obecnie, bardzo modne jest tworzenie obrazów z wykorzystaniem mchu dekoracyjnego. Taki żywy obraz może być piękną ozdobą ściany w salonie, sypialni. Ponadto, ten naturalny element dekoracyjny może być umieszczony w szklanych świecznikach, co również będzie prezentować się bardzo wyjątkowo.

Kompozycje florystyczne w wazonach z wykorzystaniem naturalnych elementów

Z pomocą zielonego mchu można stworzyć kompozycję florystyczną w wazonie. Co ważne, ten element dekoracyjny może być wykorzystany również jako baza dla świeczek. Ten produkt posiada łatwą aplikację, dzięki czemu cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o aranżacje inspirowane naturą. Warto dodać, iż mimo jest to roślina naturalna, nie wymaga ona podlewania, nawożenia oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *