Popularne

Artykuł

Dom

Mocowanie rzeczy na ścianach bez wiercenia

Mocowanie rzeczy na ścianach bez wiercenia

Kiedyś mocowanie dekoracyjnych elementów wykończeniowych na ścianach zawsze wiązało się z użyciem wiertarki i wkrętów, ewentualnie młotka i gwoździ. Taki sposób montażu był bardzo skuteczny, ale miał też niezaprzeczalną wadę: niósł za sobą ryzyko uszkodzenia ściany. Narzędzia te mogły bowiem łatwo naruszyć jej strukturę doprowadzając do powstania pęknięć lub ukruszenia tynku. Dziś na szczęście istnieją lepsze sposoby na zawieszanie półek, luster, obrazów czy zdjęć. Lepsze, bo niegroźne dla ścian, a przy tym równie skuteczne.

Jaki jest najlepszy sposób na zamocowanie rzeczy na ścianach?

Najlepszy obecnie sposób na zamontowanie elementów dekoracyjnych na ścianach to zastosowanie kleju. Dobry klej montażowy nie wymaga wiercenia dziur w ścianie, a jednocześnie zapewnia ekstremalną trwałość, nie ma więc obawy, że zawieszone przy jego pomocy rzeczy, nawet duże i ciężkie, odkleją się i spadną. Musimy jednak pamiętać, aby posłużyć się wysokiej jakości produktem o dużej mocy wiązania – tylko taki klej montażowy dobrze spełni swoje zadanie. Warto więc robić zakupy rozważnie i zamiast kierować się ceną dokonać wyboru kleju sugerując się opiniami fachowców. Doświadczeni budowlańcy, którzy mieli do czynienia z produktami najróżniejszych marek, potrafią z łatwością wskazać te, które zasługują na zaufanie klientów. Ich recenzje można znaleźć w internecie.

Po jakie kleje montażowe warto sięgnąć?

Jednym z najczęściej wybieranych przez klientów i najchętniej polecanych przez fachowców klejów budowlanych do zastosowań domowych jest uniwersalny klej montażowy Fix All marki Soudal, o którym więcej na tosieklei.pl. Dostępny jest on w kilku różnych wersjach (High Tack, Turbo, Flexi i Crystal), z których każdy zapewnia optymalne spojenie, a dodatkowo może się pochwalić również innymi, wartymi uwagi walorami, np. wysoką odpornością na wibracje czy błyskawicznym czasem schnięcia. Niezależnie od tego, jaki uniwersalny klej montażowy z tej serii wybierzemy, możemy mieć pewność, że jego użytkowanie nie sprawi nam większych problemów. Wszystkie kleje Fix All są banalnie proste w obsłudze, dlatego prace wykończeniowe wykonywane przy ich użyciu idą o wiele szybciej niż te wykonywane przy użyciu wiertarki.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *