Popularne

Artykuł

Dom

Modne płytki łazienkowe – na jaki styl postawić?

Modne płytki łazienkowe – na jaki styl postawić?

Współczesna ceramika za sprawą swojego zróżnicowanego designu, wielości formatów i wspaniałych właściwości praktycznych daje nam olbrzymie pole aranżacyjne. Za ich pomocą możemy stworzyć wyjątkowe wnętrza, które przy zachowaniu swojej funkcjonalności, będą zachwycać oryginalnością wystroju. Na jakie style przy wyborze płytek do łazienki warto postawić? Co przygotowali dla nas w tym zakresie producenci?

Płytki łazienkowe inspirowane naturą

Już od pewnego czasu jednym z głównych nurtów aranżacyjnych jest naturalizm, który czerpie garściami z piękna otaczającej nas natury. Efektem tego są nie tylko tak modne obecnie płytki łazienkowe imitujące kamienie naturalne, również te mniej szlachetne niż marmur. Do hitów ostatnich lat należą również płytki drewnopodobne, które sprawiają, że łazienka wydaje się miejscem bardzo przytulnym i komfortowym.

Mają one często format przypominający naturalne deski czy panele, a ich designie wiernie oddaje kolor i strukturę drewna (zob. Ceramica Limone). Wraz z towarzyszącymi im dekorami o motywach roślinnych, można stworzyć w łazience spokojny azyl, w którym każda kąpiel czy pielęgnacja będzie przebiegać w intymnej i przyjemnej atmosferze.

Surowość betonu z połyskiem

Całkowitym przeciwieństwem aranżacji inspirowanych naturą, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem, są łazienki w stylach już nie tyle industrialnych, a wkraczających w architektoniczny brutalizm. Tutaj rządzi surowość betonu, który dzisiaj jest oferowany przez producentów ceramiki w wielu interesujących odsłonach. Do wyboru mamy stylowe płyty wielkoformatowe o ciekawych betonowych fakturach i zróżnicowanej kolorystyce.

Ciekawym rozwiązaniem do łazienki, w której przełamana zostaje nieco ta bezkompromisowa surowość betonu, jest nadanie płytkom delikatnego połysku. Doskonałym tego przykładem jest płytka łazienkowa Tau Ceramica Corten Blanco Pulido. Będzie się ona przepięknie komponować z armaturą industrialną lub utrzymaną w stylu retro, co stworzy swojego rodzaju kontrast aranżacyjny.

Skorodowany metal do łazienki?

Totalnie odmiennym trendem od naturalizmu, któremu bliżej do industrializmu, chociaż tak prosto się go zakwalifikować nie da, jest inspiracja w aranżacji łazienki płynąca z metalu. Styl ten szturmem wtargnął do nowoczesnych aranżacji wnętrz i cieszy się gwałtownie rosnącą popularnością. A płytki imitujące skorodowany metal pojawiają się w coraz to większej liczbie odważnych aranżacji. Nie ma co ukrywać, same płytki prezentują się zjawiskowo.

Świetnym odwzorowaniem metalu są tonalne płytki łazienkowe Serenissima Construire Metal Nero, które odznaczają się przepiękną ciemno-rdzawą kolorystyką. Można z nimi stworzyć niezwykle oryginalne aranżacje, które nie pozostawią obojętnym nikogo. Wszystko za sprawą lekko wyczuwalnych struktur, przepięknej tonalności oraz swojego wielkiego formatu.

To, jaki dokładnie wybierzemy styl do swojej łazienki, powinno wynikać z naszej wewnętrznej estetyki. Przy czym powyższe najmodniejsze style płytek są na tyle zróżnicowane, że któryś z nich na pewno będzie dla nas odpowiedni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *