Popularne

Artykuł

Dom

Najciekawsze style dekoracyjne do salonu

Najciekawsze style dekoracyjne do salonu

Dekoratorzy oraz architekci wnętrz prześcigają się obecnie w tym, kto zaprojektuje najpiękniejszy salon. Jednak nic tak naprawdę nie przebije stylów, które zdążył już powstać na przestrzeni ostatnich lat. Style dekoracyjne są bardzo ważne podczas urządzania domu czy mieszkania, bo to właśnie one decydują o tym, czy będzie nam się w konkretnym miejscu dobrze mieszkało, czy wręcz odwrotnie. Ponadto, warto je ujednolicić, by całość prezentowała się niczym z katalogu, a nie jak szalona wizja dziecka – czyli pomieszanie z poplątaniem. Style aranżacji wnętrz to szerokie pojęcie. Aktualnie możemy urządzić salon w stylu glamour, stylu klasycznym, jednak wśród nich znajdują się także styl skandynawski, styl industrialny, styl minimalistyczny, styl eklektyczny, styl rustykalny czy inne. Czym charakteryzują się trzy najlepsze, najpiękniejsze style? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Style dekoracyjne w salonie – styl loftowy

Jednym z najczęściej wybieranych w ostatnim czasie stylów dla salonu jest sty loftowy. Ten motyw aranżacyjny można spotkać w mieszkaniach, domach, ale także w kawiarniach czy biurach. Z pewnością ten styl charakteryzuje się przestronnością oraz znacznym metrażem. Duże okna to kolejna istotna cecha, jeśli chcemy, by styl loftowy wybrzmiał prawdziwie skutecznie. Wysoki sufit, chłód, surowość ścian, minimalizm oraz prostota – tym również charakteryzuje się styl nazywany zamiennie industrialnym.

Jeśli pragniesz, by w salonie zagościł u Ciebie styl poprzemysłowy, industrialny, koniecznie rozpocznij całość od dobrego, odpowiedzialnego rozplanowania. W sytuacji, kiedy nie jesteś do końca pewien, za co się zabrać, koniecznie poproś o pomoc wykwalifikowanego dekoratora wnętrz czy architekta. W sprawie wystroju wnętrz, czadem nawet najdrobniejszy szczegół ma ogromne znaczenie. Przestronne wnętrza w stylu industrialnym trzeba też odpowiednio urządzić – dobrać do niego meble, dodatki. Z pewnością taki styl idealnie pasuje do minimalistów, którzy nie muszą być otoczeni milionami różnych dodatków. Salon loftowy pomalowany jest zwykle na dość stonowane barwy, jednak czasem można pokusić się również o turkusy czy pastelowe żółcie.

Styl skandynawski, czyli piękne, przytulne wnętrze z północy

Od pewnego czasu widać, jak bardzo inspirująca jest dla nas Skandynawia. Największą role odgrywa tutaj naturalność, brak przerostu formy nad treścią, pragmatyzm czy funkcjonalizm. We wnętrzach urządzonych na modłę skandynawską szuka się głównie źródeł światła. Zazwyczaj jest takowych wiele, jednak nie zdziałają one zbyt dużo, jeśli meble czy ściany będą ciemne. Nic więc dziwnego, że wystrój pomieszczenia skupia się na barwach białych, jasnych, które wspomagają światło i sprawiają, że całość prezentuje się naprawdę szykownie i zachęcająco. Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim musimy zwrócić uwagę na to, że króluje tutaj stonowana kolorystyka, jasne barwy oraz wiele naturalnych dodatków wykonanych z drewna, lnu czy innych materiałów. Styl skandynawski to wspaniała opcja dla rodzin będących ze sobą blisko.

Styl vintage – niezapomniany sposób aranżacji wnętrz

Każdy z nas chce, by jego salon był oryginalny i zachwycający. Nic więc dziwnego, ze sporo osób decyduje się go urządzić w stylu vintage. Styl ten tworzą niezaprzeczalnie przedmioty z duszą. Ciekawą cechą jest, jeśli na powierzchni takich mebli widać śniedź lub inne ślady eksploatacji. Styl vintage nazywany jest inaczej stylem celebracji przeszłości. Jest to opcja dająca wiele ciekawych możliwości, a wnętrze to połączenie pomysłowości osoby urządzającej oraz unikatowości wszystkich użytych przedmiotów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *