Popularne

Artykuł

Dom

Nowe mieszkania na sprzedaż – na co zwrócić uwagę wybierając własne „M”?

Nowe mieszkania na sprzedaż – na co zwrócić uwagę wybierając własne „M”?

Zakup nowego, własnego mieszkania to zdecydowanie jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Decydując się na zakup takiego czy innego lokum warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale również lokalizację, metraż, sposób wykończenia oraz układ pomieszczeń.

Kupno mieszkania nie jest łatwym procesem. Już podczas planowania zakupu oraz przeglądania ofert deweloperów warto wiedzieć, czego się spodziewać, na co uważać i czym się kierować podczas wyboru. Gruntowne przemyślenie decyzji pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a także niepotrzebnego zdenerwowania. Warto poświęcić więcej czasu i dokładnie przestudiować ofertę nowych mieszkań na sprzedaż, chociażby dewelopera Polnord.

Nowe mieszkania na sprzedaż – określenie własnych potrzeb

Zakup mieszkania warto rozpocząć od określenia własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. To pozwoli nam od razu odrzucić oferty, które nie spełniają naszych oczekiwań lub zwyczajnie są za drogie. Oferta nowych mieszkań na sprzedaż stanie się od razu bardziej przejrzysta. Warto określić:

  • jakiego dokładnie mieszkania potrzebujesz,
  • jaka powinna być jego powierzchnia,
  • jaka będzie ilość pomieszczeń i jaki powinien być ich podział,
  • ilu będzie domowników,
  • standard wykończenia,
  • dodatkowe i nieprzewidziane koszty.

Nie bez znaczenia są również inne kwestie, jak lokalizacja, komunikacja, otoczenie, obecność szkół, sklepów, placówek medycznych. Warto zajrzeć do miejscowego planu zagospodarowania terenu w celu sprawdzenia, jak w przyszłości będzie wyglądać otoczenie budynku.

Nowe mieszkania na sprzedaż – ważny standard wykończenia

Kupno mieszkania to również spotkania z deweloperami. Jest to niezwykle ważna rzecz, gdyż dzięki temu możemy się przekonać, jak naprawdę wygląda oferta oraz jaki jest standard współpracy ze sprzedającym, jak również standard wykończenia mieszkania. Niezwykle ważne jest to, aby deweloper przedstawił uczciwą ofertę, bez ukrytych kruczków prawnych.

Szczególną uwagę warto zwrócić uwagę na standard wykończenia (jeżeli mieszkania są gotowe do odbioru). Lokum powinno być wykończone zgodnie z projektem, przy użyciu najodpowiedniejszych materiałów i przez doświadczone ekipy budowlane. Rozkład pomieszczeń i ich metraż powinien być również zgodny z projektem, całe mieszkanie z wizualizacją. Dobry deweloper, jak Polnord zawsze oddaje mieszkania zgodne z projektem i ogólnie przyjętymi standardami. Dzięki temu odbiór kluczy od razu umożliwia przystąpienie do prac wykończeniowych bez konieczności wykonywania poprawek.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *