Popularne

Artykuł

Dom

Oryginalne lampy stojące do sypialni

Oryginalne lampy stojące do sypialni

Lampy, żyrandole, lampki nocne są potrzebne, by oświetlić wnętrze, gdy na zewnątrz zapada zmrok. Pełnią jednak również inne funkcje – dekorują pomieszczenie, dodają mu przytulności oraz niepowtarzalnego nastroju. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Nasuwa się więc pytanie: na jakie lampy się zdecydować? W dzisiejszym artykule skupimy się na sypialni i podpowiemy, jak skompletować nastrojowe oświetlenie.

Oryginalne lampy stojące do sypialni

Urządzając sypialnię, warto postawić na oryginalne lampy stojące, które nie tylko oświetlą pomieszczenie wieczorową porą, ale będą także stanowić nietuzinkową dekorację. Jeśli chodzi o lampy podłogowe, to możemy wyróżnić trzy rodzaje, a mianowicie: podłogowe lampy klasyczne, łukowe oraz oświetlające sufit. Warto tu jednak podkreślić nieco odrębną kategorię lamp – designerskie lampy ręcznie wykonywane (na przykład z ceramiki, metalu itp.). Tego typu nastrojowe lampy do sypialni dodadzą wnętrzu charakteru, a wręcz pozwolą zbudować wokół nich ciekawą aranżację. Dekoracyjna lampa stanowi mocny punkt aranżacji, a więc nie potrzeba zbyt wielu dodatkowych dekoracji, by uzyskać klimatyczny nastrój.

Oryginalne lampy stojące – gdzie się sprawdzą?

Dobrze dobrana lampa podłogowa to praktyczne źródło światła i dopasowana do wystroju dekoracja. Gdzie – oprócz sypialni – sprawdzą się lampy podłogowe? Otóż lampę podłogową można umieścić w zasadzie wszędzie. No, może nie do końca sprawdzi się w scenerii łazienkowej czy kuchennej. Niemniej idealnie dopełni salon, gabinet, przedpokój, a nawet pokój dziecięcy. Stojące lampy świetnie sprawdzają się w salonie – ustawione obok fotela i regału na książki pozwalają stworzyć klimatyczny kącik czytelniczy. Lampa stojąca w przedpokoju będzie stanowić dodatkowe źródło światła, co jest przydatne w tak zaciemnionym pomieszczeniu. Pokój dziecka można z kolei uzupełnić nastrojową lampą emitującą światło o ciepłej barwie – takie oświetlenie, w tym lampy stojące, dają maluszkowi poczucie bezpieczeństwa podczas zasypiania.

Nastrojowe lampy do sypialni – jak dopełnić wnętrze?

Jeśli chodzi o sypialnię, to zdecydowanie jedno źródło światła nie wystarczy, by zbudować niepowtarzalny klimat. Odpoczywając w sypialni po całym dniu, chcemy się zrelaksować przy nastrojowym oświetleniu punktowym, nie zaś przy rażącym świetle. Jest to zadanie właśnie dla lamp podłogowych. Jednakże nasuwa się pytanie: w jaki sposób dopełnić wnętrze za pomocą takich lamp, gdzie je ustawić i jak zaaranżować przestrzeń? Lampy podłogowe wręcz ułatwiają aranżację przestrzeni w sypialni. Najlepiej postawić je obok łóżka, by rzucały światło na przykład na czytaną w łóżku książkę. Różne rodzaje lamp podłogowych pozwolą wybrać model, które idealnie dopełni wnętrze. Na rynku dostępne są : lampy stojące nowoczesne, lampy podłogowe w stylu glamour, w stylu skandynawskim, rustykalnym, industrialnym itd. Powodzeniem cieszą się także lampy handmade.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *