Popularne

Artykuł

Dom

Osłoń dowolny fragment okna. Jakie produkty masz do wyboru?

Osłoń dowolny fragment okna. Jakie produkty masz do wyboru?

Tradycyjne rolety lub żaluzje to nie jest coś, co zaspokaja Twoje oczekiwania? Szukasz czegoś niestandardowego, co dawałoby dodatkowe funkcjonalności? Rolety plisowane mogą spełnić Twoje oczekiwania. Zapoznaj się bliżej z najbardziej uniwersalną osłoną przeciwsłoneczną.

Funkcjonowanie tradycyjnych rolet oraz żaluzji każdy z nas doskonale zna. Na rynku funkcjonuje wiele rozwiązań, które od lat świetnie się sprawdzają i mają swoich wielu fanów. Mówimy tutaj chociażby o roletach materiałowych, żaluzjach drewnianych i aluminiowych czy też roletach rzymskich.

Natomiast ostatnie lata to ogromna popularność rolet plisowanych. Skąd tak nagła eksplozja popularności tej osłony przeciwsłonecznej?

ZALETY ROLET PLISOWANYCH

Zacznijmy może od najważniejszego wyróżnika rolet plisowanych. W najpopularniejszej wersji mówimy o plisach dwukierunkowych. Co to tak naprawdę oznacza?

Otóż wówczas plisowana tkanina znajduje się pomiędzy dwoma ruchomymi rynienkami. Możemy zatem regulować ustawienie materiału zarówno od góry, jak i dołu zatrzymując rynienkę na wybranym przez nas miejscu okna.

Jest to szczególnie przydatna funkcjonalność chociażby w pomieszczeniach biurowych umieszczonych przy ruchliwej ulicy, bądź też w mieszkaniach usytuowanych na niskim parterze.

To my decydujemy, którą część okna pragniemy zasłonić. Jeśli chcesz bliżej sprawdzić, jak dokładnie funkcjonuje ten rodzaj osłony, to sprawdź tutaj: https://modniewoknie.pl/przeslony-okienne/plisa-dwukierunkowa

INNE ROZWIĄZANIA OSŁON STEROWANYCH DWUKIERUKOWO

Jeśli sposób sterowania dwukierunkowo osłonami przypadł Ci do gustu, ale niekoniecznie lubisz tkaniny plisowane, to istnieją jeszcze inne osłony. W podobny sposób funkcjonują chociażby żaluzje aluminiowe juun lub rolety materiałowe dwukierunkowe gemi.

Możesz również skorzystać z rolet rzymskich sterowanych dwukierunkowo. Natomiast rolety plisowane są najpopularniejsze i stosowane najczęściej.

OGROMNY WYBÓR TKANIN

Dzisiaj stosowane tkaniny w roletach plisowanych to jest najwyższa jakość. Prawie 600 najmodniejszych materiałów, w tym również tkanin plaster miodu. Zróżnicowanie jest ogromne i praktycznie do każdej aranżacji jesteśmy w stanie dobrać pasujący materiał.

Warto wcześniej skorzystać z możliwości chociażby zamówienia próbek, żeby móc dobrać najlepszy wariant dla siebie. Kolor na ekranie komputera nigdy nie odda w 100 procentach prawdziwego odcienia, więc warto sprawdzić materiał na żywo.

Pamiętaj też, że rolety plisowane są dobrym rozwiązaniem także do okien o nietypowym kształcie albo do okien dachowych. Zastosowanie tego typu osłony jest naprawdę szerokie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *