Popularne

Artykuł

Dom

Panele ścienne PCV- sprawdzony sposób na aranżacje wnętrza

Panele ścienne PCV- sprawdzony sposób na aranżacje wnętrza

Jeśli marzy Ci się spektakularna metamorfoza dowolnego wnętrza w Twoim domu, jednak nie masz czasu, ani ochoty na długi remont, panele dekoracyjne wykonane z arkuszy PCV to zdecydowanie rozwiązanie dla Ciebie. Wystarczy przykleić je do ściany. Oznacza to niewiele pracy, błyskawiczny remont, który wykonasz „na już” i brak konieczności posiadania w takich zadaniach jakiegokolwiek doświadczenia. Dodatkowo, w zakresie wzornictwa oferta paneli jest naprawdę imponująca. Sprawdziliśmy, co warto wiedzieć na temat takiego rozwiązania i jakie panele PCV cieszą się największą popularnością.

Jak dobrać panele PCV do łazienki i kuchni?

Na początku warto podkreślić, że panele ścienne PCV to rozwiązanie wyjątkowo uniwersalne. Zarówno design, jak i właściwości paneli pozwalają na ich zastosowanie w absolutnie każdym pomieszczeniu domu, czy mieszkania, także tym o podniesionym stopniu wilgotności. Możemy zatem wybrać panele PCV do łazienki, które z powodzeniem zastąpią tradycyjne kafelki, będą odporne na działanie wody, wilgoci oraz zmiennych temperatur. W przeciwieństwie do kafelków ich położenie na ścianie będzie proste i szybkie.

Arkusze PCV pokryte są specjalną, odporną na ścieranie farbą, która zapewnia nie tylko pożądany efekt estetyczny, ale i sprawia, że panele są łatwe w czyszczeniu. Stąd też wiele osób wybiera panele PCV do kuchni, gdzie zabrudzenia, czy plamy z tłuszczu to codzienność. Jeśli natomiast zdecydujemy się na remont salonu, czy gabinetu, pod panelami z powodzeniem ukryjemy kable, bez konieczności ingerowania w strukturę ściany.

Łatwość w utrzymaniu czystości i wysoka trwałość

PCV, czyli polichlorek winylu, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie rozmaitych substancji, w tym wielu rozpuszczalników. Jest gładki, nie przewodzi prądu, zatem jest również bezpieczny w użytkowaniu. Jego właściwości termoplastyczne pozwalają na kształtowanie z PCV różnych form. Panele ścienne wykonane z arkuszy PCV przejmują wszystkie te cechy materiału. Dodatkowo, dzięki specjalnej powłoce z dedykowanej farby na powierzchni paneli, zyskujemy rozwiązanie estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości i w pełni wodoodporne.

Dlaczego panele ścienne PCV cieszą się tak dużą popularnością? Nie bez znaczenie pozostaje tutaj cena. Arkusze można kupić za naprawdę rozsądne pieniądze, najczęściej znacznie taniej w porównaniu z zakupem tapet, czy kafelków. Poza tym ważny jest montaż. Poradzi z nim sobie nawet osoba nie mająca w tym zakresie żadnego doświadczenia. Panele przyklejamy do ściany wykorzystując do tego dedykowany klej polimerowy. Możemy również wybrać panele samoprzylepne, co jest jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem. Wszelkie cięcia wykonujemy z kolei zwykłymi nożyczkami.

Jakie są najmodniejsze wzory paneli PCV?

Panele ścienne to dekoracje oferujące kolor, wzór i efekt trójwymiarowości, który uzyskiwany jest poprzez wytłaczanie wzorów w specjalnej formie. Płyty mogą imitować różne materiały wykończeniowe, m.in. drewno, cegłę, płytki ceramiczne, czy marmur.

Jakie propozycje cieszą się największą popularnością? Trudno tutaj jednoznacznie wskazać lidera, bowiem oferta wzorów paneli jest nie tylko bardzo szeroka, ale i wyjątkowo interesująca. Niezmiennie modnym akcentem dekoracyjnym pozostaje drobna mozaika, która najchętniej wybierana jest do kuchni lub łazienki. Z kolei panele imitujące drewno sprawdzają się w salonie, sypialni, gabinecie, czy w holu. Dodają szczypty elegancji, ale i przytulności. Inną propozycją idealnie nawiązującą do aktualnych trendów aranżacyjnych jest panel imitujący fototapetę. Nowoczesny miejski pejzaż, retro krajobrazy, czy aromatyczna kawa w towarzystwie korzennych przypraw to jedynie wybrane z wielu różnorodnych motywów dekoracyjnych.

Wybierając panele ścienne PCV pamiętajmy, że efektowne wzory sprawdzą się na jednej ścianie lub jej fragmencie, np. nad kuchennym blatem. Z kolei subtelny design monochromatycznych kafelków, czy drewna z powodzeniem może znaleźć się na większych powierzchniach. Szeroki wybór paneli PCV znaleźć można na stronie https://tapetydekoracje.pl/7-panele-pcv.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *