Popularne

Artykuł

Dom

Pomysł na balkon. System balustrad francuskich

Pomysł na balkon. System balustrad francuskich

Balkon bywa trudnym do zaaranżowania miejscem ze względu na małą powierzchnię. Można jednak małym kosztem stworzyć przytulny i funkcjonalny kącik.

Przed remontem balkonu

Zanim zaplanujemy remont balkonu w bloku, musimy zgłosić swoje plany spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej. Wówczas ustalamy, czy zmiany będą ingerować w elewację budynku. Jeśli planujemy niewielkie zmiany, jak nowa podłoga lub kolor ściany balkonu to nie będzie to konieczne. Sprawdźmy stan techniczny naszego balkonu i rozpocznijmy remont.

Odśwież ściany

Dużą zmianą balkonu będzie samo odświeżenie wyglądu ścian i barierki. Warto wybrać kolor, który współgra z kolorem całej elewacji budynku. Postawmy na jednolity, stonowany kolor. To pozwoli nam na swobodę w zaaranżowaniu balkonu dodatkami.

Postaw na szkło

Balkon w bardziej nowoczesnym wydaniu będzie dobrze się prezentował z użyciem szkła. W nowym budownictwie popularne jest połączenie stali i szkła. Eleganckie wykończenie, które będzie funkcjonalne przez wiele lat zagwarantują  uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej. Szkło jest chętnie wybieranym materiałem, ponieważ oświetli przestrzeń w mieszkaniu. W przypadku dużych okien tarasowych idealnie sprawdzi się system balkonów francuskich. Stalowe barierki będą idealnym zabezpieczeniem w przypadku otwierania okna i eleganckim elementem wykończenia. Montaż nie jest problematyczny, ponieważ balustrady francuskie mogą być przymocowane do gotowej elewacji.

Postaw na meble

Nie warto traktować balkony jak składziki na niepotrzebne rzeczy. Warto zagospodarować balkon jako kawałek przytulnej przestrzeni na świeżym powietrzu. Pozbądźmy się składowiska i postawmy meble tarasowe. Zazwyczaj są one wykonane z drewna lub wikliny, które nadają ciepłego klimatu. Dodatkowo takie meble zabezpiecza się środkami chroniącymi przed wpływem warunków atmosferycznych. Warto wybrać składane meble, które możemy schować w razie potrzeby. Jeśli ogranicza nas budżet, możemy zrobić meble z palet lub odświeżyć te stare, niszczejące meble. Z pewnością da nam taka zmiana ogromną satysfakcję.

Elementy ze stali nierdzewnej Pinox w sklepie bonmario.com

Dodatki mają moc

Dekoracje balkonowe mogą zmienić aranżację nie do poznania i możemy zrobić to niewielkim kosztem.  Samo oświetlenie może zachęcać nas do przebywania na balkonie. Lampy zewnętrzne, lampiony lub ozdobne lampeczki na baterie ocieplą nam wieczory o każdej porze roku. Donice z kwiatami zawsze będą udawały własny ogród, a sztuczna trawa na podłodze balkonu pozwoli nam na spędzanie tam czasu boso. Możemy znaleźć dużo ciekawych propozycji dodatków w sklepach lub zrobić je własnoręcznie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *