Popularne

Artykuł

Dom

Poznaj jak zaaranżować gabinet, który jest też miejscem konferencji, ale tanio i ergonomicznie

Poznaj jak zaaranżować gabinet, który jest też miejscem konferencji, ale tanio i ergonomicznie

Urządzenie gabinetu nie wydaje się trudne, wszak wystarczy kilka podstawowych mebli, by przestrzeń stała się funkcjonalna. Ale przecież liczy się również estetyka, wszak jak nas widzą, tak nas piszą, co dotyczy również przestrzeni, w których przebywamy, żyjemy czy pracujemy. Firma jest często oceniana na podstawie wyglądu biura, a pracownik pracujący zdalnie również może zostać powierzchownie oceniony, jeśli w ramach swoich obowiązków musi prowadzić telekonferencje wideo. Choć obecnie wraca się już do pracy w trybie stacjonarnym albo hybrydowym, to jednak ciągle wiele firm nie decyduje się na organizowanie konferencji w tradycyjnej formie. Niemniej jednak w tym przypadku tym bardziej należy zadbać o wnętrze, wszak tu już nieustawienie kamery, a oczy gości będą decydować o pozytywnym lub negatywnym pierwszym wrażeniu. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak zaaranżować gabinet, który jest miejscem konferencji – tanio i ergonomiczne.

Po pierwsze: nowoczesne biurka do biura – postaw na ergonomię

Bez wątpienia w gabinecie nie może zabraknąć ergonomicznego biurka. Powinno być dopasowane do potrzeb, a także charakteru pracy. Nowoczesne biurka wykonane z płyty meblowej i utrzymane w bieli, powiększą przestrzeń i sprawią, że będzie się prezentowała schludnie. Można zdecydować się na model wyposażony dodatkowo w regał z boku. Takie rozwiązanie sprawi, że ważne segregatory z dokumentami zawsze będą pod ręką. Do industrialnego wnętrza sprawdzą się nowoczesne biurka na metalowym stelażu. Dla architekta odpowiednim rozwiązaniem będą modele z regulowanym blatem czy nawet regulacją wysokości, zapewniające możliwość pracy w pozycji stojącej. Niezależnie od rodzaju biurka trzeba dobrać do niego odpowiedni fotel z regulacją wysokości czy położenia oparcia bądź podłokietników. Długotrwała praca przed komputerem czy prowadzenie długich wideokonferencji wymaga najwygodniejszych rozwiązań. Warto podkreślić, że nowoczesne biurka wcale nie muszą być drogie, wystarczy tylko zajrzeć do sklepu modecameble.pl, by się o tym przekonać.

Po drugie: regał na książki za strefą z biurkiem, komputerem i kamerą

Niezależnie od tego, czy konferencje odbywają się online, czy stacjonarnie, gabinet musi być ergonomiczny, ale i prestiżowo urządzony. Nie musi się to wiązać z dużymi nakładami finansowymi. Wrażenie profesjonalizmu buduje już, chociażby obecność w przestrzeni gabinetowej regałów z książkami. Warto zadbać, by na pierwszym planie widoczne były książki, które można skojarzyć z profesją czy profilem działalności. Kamera powinna być ustawiona w taki sposób, by właśnie ten widok był dostępny dla odbiorców komunikatu. W przypadku konferencji stacjonarnych gabinet jest zbyt małą przestrzenią i raczej lepiej sprawdza się sala konferencyjna, gdzie mieści się duży stół z krzesłami, a także sprzęt audiowizualny. Takie rozwiązania mogą znaleźć się w wyjątkowo dużym gabinecie.

Po trzecie: plakaty motywacyjne na ścianach w antyramach

W gabinecie, gdzie odbywają się konferencje i telekonferencje ważne jest także wykończenie ścian. Nie powinno ono rozpraszać rozmówców. Można postawić na plakaty motywacyjne. Jednak nie powinno być ich zbyt wiele. Na pewno dla marketingowców sprawdzą się plakaty łączące grafikę i hasło, co lepiej przemawia do odbiorców, a jednocześnie urozmaica przestrzeń. Takie elementy dodają odwagi, pomagają pokonywać przeciwności losu, a jednocześnie gwarantują świetne dekoracje.

Po czwarte: półki wiszące, gdy brakuje miejsca na regałach lub miejsca na regały

Nasza ostatnia propozycja to półki wiszące na ścianach. Bywa tak, że w gabinecie na regałach zaczyna brakować miejsca bądź np. chce się zyskać przestrzeń do wyeksponowania zdjęć z firmowych eventów czy też otrzymanych branżowych nagród. W przypadku zastosowania witryn nie zawsze są dobrze widoczne. Zatem półki wiszące wydają się optymalnym rozwiązaniem. Są odpowiednie także tam, gdzie w ogóle nie ma miejsca na tradycyjne regały, bo gabinet jest mały i wąski. Tu oczywiście trzeba zadbać, by były przynajmniej częściowo zabudowane, aby bezpieczeństwo pracy zostało zachowane.

Tanie urządzenie biura, w którym urządza się konferencje i wideokonferencje jest możliwe. Wystarczy wybrać nowoczesne meble z płyty meblowej, które dzięki zabezpieczeniu krawędzi materiałem ABS mogą posłużyć przez wiele lat.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *