Popularne

Artykuł

Dom

Pro-Term – Postaw na wysokiej jakości grzejniki do łazienki.

Pro-Term – Postaw na wysokiej jakości grzejniki do łazienki.

Remont łazienki to inwestycja wymagająca stosownego wkładu finansowego i przemyślanej planistyki. Wiąże się to z koniecznością rozmieszczenia w tymże pomieszczeniu wielu urządzeń, wśród których istotną rolę odgrywa grzejnik. Wybierając jego odpowiedni model należy wziąć pod uwagę kilka czynników, jakie zostaną omówione w dalszej części tekstu. Warto również pamiętać, że grzejnik łazienkowy oprócz funkcji grzewczej może stanowić przykuwający wzrok element dekoracyjny.

Grzejnik jako niezbędny komponent wyposażenia łazienki

Zamontowanie grzejnika w łazience to kwestia absolutnie podstawowa. O ile bowiem dla innych wnętrz optymalna temperatura to 20 °C, w przypadku pomieszczenia sanitarnego powinna ona być o 4°C wyższa. Ponadto komfort cieplny jest tutaj wskazany bez względu na porę roku. Dlatego też poszukując kaloryfera do łazienki warto wybrać produkt umożliwiający przyłączenie grzałki elektrycznej, co jest przydatne zwłaszcza poza sezonem grzewczym.

W budynkach, w których zainstalowane jest centralne ogrzewanie rozwiązaniem z wyboru są grzejniki wodne. Najpopularniejsze z nich to modele drabinkowe składające się z dwóch pionowych kolektorów o owalnym albo kwadratowym profilu, które są połączone rzędem poziomych rurek. Dodatkowym atutem takich urządzeń jest możliwość wykorzystania ich jako wieszaków na mokre ubrania, czy ręczniki kąpielowe. Osoby przywiązujące szczególną uwagę do kwestii estetycznych mogą natomiast zdecydować się na wybór grzejnika, który poza swoją główną rolą grzewczą stanowi także ciekawy element zdobniczy.

Dekoracyjna funkcja grzejnika łazienkowego

Na rynku znajdziemy bogatą ofertę grzejników do łazienki, jak https://grzejniki-proterm.pl/11-grzejniki-lazienkowe w tym takich, które wyróżniają się zróżnicowaną kolorystyką i niebanalnym wzornictwem. Mowa o modelach dekoracyjnych. Najlepiej kupować urządzenia sprawdzonej marki. Jedną z nich jest firma Pro-Term, która posiada szeroki asortyment produktów cechujących się wysoką jakością wykonania i niską ceną, z tej racji że jest ona ich producentem. Szczególną uwagę warto poświęcić zaprezentowanemu poniżej grzejnikowi łazienkowemu Bello w kolorze złotym. Wysoka jakość użytej do jego wykonania stali i płaski kształt nadają mu ponadprzeciętnych walorów estetycznych, co znajduje odzwierciedlenie w opiniach klientów.

Co ważne, na wszystkie swoje produkty firma udziela 5-letniej gwarancji.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik do łazienki?

Kluczowe parametry, o których powinniśmy pamiętać podczas zakupu grzejnika, to dobór optymalnej mocy cieplnej w odniesieniu do wielkości pomieszczenia i sposób podłączenia urządzenia do sieci. Standardowo przyjmuje się, że pożądana moc urządzenia powinna wynosić ok. 120 W na 1 m²  łazienki, zakładając iż posiada ona szczelne okno i dobrą izolację. Drugą kwestią jest sposób montażu. W sprzedaży dostępne są grzejniki zasilane z centralnego ogrzewania z opcją podłączenia bocznego, środkowego i dolnego w jednym bądź kilku z wymienionych wariantów.

Innym kryterium wyboru jest rodzaj materiału z jakiego zostały wykonany grzejnik łazienkowy. Na rynku znajdziemy modele stalowe, aluminiowe i miedziane. Bez wątpienia największą trwałością cechują się te pierwsze. Nie mniej istotna jest jakość wykończenia urządzenia. Najlepszej klasy produkty maluje się techniką proszkową, dzięki czemu zachowują one gładką powierzchnię przez wiele lat użytkowania.

Aby przekonać się o korzystnej ofercie firmy Pro-Term warto odwiedzić stronę internetową https://grzejniki-proterm.pl/ na której znajdziemy wiele jakościowych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *