Popularne

Artykuł

Architektura

Projekty małych domów – praktyczny i tani pomysł na własny dom

Projekty małych domów – praktyczny i tani pomysł na własny dom

Domy jednorodzinne o mniejszej powierzchni mają swoje wyjątkowe wymagania i wyzwania. Jednak niewielka powierzchnia nie zawsze oznacza deficyt miejsca do życia na niewystarczającym metrażu. Dzisiejsze rozwiązania, najnowsze technologie i nowatorskie podejście architektoniczne pozwalają zaaranżować nawet niewielką przestrzeń pod komfortowe warunki mieszkalne dla wszystkich domowników. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni projekt domu, który uwzględni potrzeby całej rodziny.

Małe jest nie tylko piękne, ale i ekonomiczne

Projekty małych domów jednorodzinnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów głównie z uwagi na stosunkowo niski koszt budowy, funkcjonalność oraz wystarczający komfort do wygodnego codziennego życia.

Mała powierzchnia użytkowa to w zasadzie pojęcie względne. Dla jednych dom o metrażu 70 metrów kwadratowych będzie postrzegany jako duży, dla innych powierzchnia 120 metrów kwadratowych będzie z kolei za mała. Projekty małych domów MODERN HOUSE to obiekty, których przestrzeń użytkowa nie przekracza 130 metrów kwadratowych, i na takie parametry mieszkaniowe jest obecnie największy popyt. Dlaczego?

 • mały dom to niskie koszty utrzymania nieruchomości
 • mały dom można posadowić na niewielkiej działce, co pociąga za sobą mniejsze koszty jej zakupu
 • mały dom to niska cena budowy budynku
 • mały dom, ale duże możliwości aranżacyjne
 • mały dom oparty na odpowiednim projekcie staje się w pełni funkcjonalny (możliwość swobodnego dostosowania liczby pomieszczeń do potrzeb inwestora)
 • mały dom to idealna alternatywa dla zakupu własnego „M” w mieście – koszt mieszkania w cenie domu
 • mały dom to szybki w budowie dom

Uniwersalne i tanie rozwiązanie dla każdego

Projekty małych domów to doskonałe rozwiązanie na własny dom dla singli czy młodych rodzin z dziećmi, a także dla seniorów szukających spokojnej przystani na emeryturze. Takie projekty to niejednokrotnie również jedyna możliwość na budowę funkcjonalnego domu w granicach miasta lub w samej aglomeracji miejskiej, gdzie powierzchnia zabudowy i wymiary działki mają swoje urzędowe ograniczenia dotyczące m.in. wysokości budynku czy kąta nachylenia dachu. W takiej sytuacji gotowy projekt małego domu na niewielką czy wąską działkę sprawdzi się idealnie.

Projekty małych, ale i tanich domów przygotowane przez biuro projektowe Modern House to rozwiązania pozwalające stworzyć komfortowe warunki mieszkaniowe nawet dla pięcioosobowej rodziny.

Projekty domów Modern House o niewielkim metrażu to zarówno budynki parterowe z poddaszem użytkowym, jak i obiekty dwukondygnacyjne, które zadowolą właścicieli niewielkich działek oraz osoby szukające oszczędnych w budowie rozwiązań. Dom parterowy jest najczęściej pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych, dlatego też to dobra opcja dla seniorów, rodzin z małym dzieckiem czy osób niepełnosprawnych.

Projekty małych domów „szyte na miarę” również z garażem

Projekty małych domów to najczęściej koncepcje budynków z garażem zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowym lub z funkcjonalną wiatą. Zajmuje ona nieco mniej miejsca i nie wymaga takich nakładów finansowych jak budowa pełnowymiarowego garażu. Można również zdecydować, czy garaż ma się znajdować w bryle budynku, czy też ma zostać jedynie „doklejony” do obiektu mieszkalnego. To już jednak indywidualna decyzja każdego inwestora.

Firma projektowa Modern House zapewnia:

 • zmiany w projektach na bieżąco, aby jak najlepiej dostosować je do oczekiwań inwestora
 • kompleksową obsługę od projektu po wykończenia wnętrz
 • projekty indywidualne „szyte na miarę”
 • bezpłatne usługi w zakresie analizy działki, sprawdzenia WZ/planu, doboru projektu
 • zmiany na elewacjach

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *