Popularne

Artykuł

Dom

Prosty sposób na ładny balkon: kwiaty i kwietniki balkonowe

Prosty sposób na ładny balkon: kwiaty i kwietniki balkonowe

Nie da się ukryć, że prawie każdy chce mieć do swojej dyspozycji balkon lub taras. Mieszkania z balkonami po prostu poprawiają komfort życia. Nawet na niewielkim balkonie można wykreować piękny ogród. Pomocne w tym będą skrzynki balkonowe i kwietniki balkonowe w różnych rozmiarach. Dzięki takim rozwiązaniom można przyjemnie spędzać czas wolny — poranne picie kawy czy czytanie książki to standardowe metody relaksowania się na balkonie. Sprawdź, jak możesz zorganizować swój mały ogród na balkonie.

Duży lub mały balkon wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Oczywiście może być zupełnie pusty, ale pod żadnym względem nie może być zagracony, gdyż to zaburza estetykę nieruchomości i irytuje sąsiadów. Minimaliści najprawdopodobniej na balkon wstawią wyłącznie meble. Pozostałe osoby chcą się cieszyć małym rajskim ogrodem balkonowym. Pomogą im w tym między innymi kwietniki balkonowe.

Jak wybierać kwiaty balkonowe?

Ogólnie rzecz biorąc, rośliny balkonowe mogą być kwestią indywidualnego gustu. W Polsce ogromną popularnością cieszą się petunie i pelargonie. Są to kwiaty wysadzane do skrzynek, które są mocowane do balustrady. Piękne kaskady kwiatów takich jak surfinie stanowią imponujący widok. Tego rodzaju kwiaty można również umieszczać w wiszących doniczkach. Można też sezonowo stosować kwietniki ścienne. Jeśli chodzi o skrzynki z roślinami, to trzeba pamiętać o systematycznym podlewaniu. Inaczej będzie problem z kwiatami, zwłaszcza w dni upalne.

Kwietniki balkonowe czy skrzynki balkonowe?

Każdy może mieć zupełnie inną wizję swojego balkonu czy tarasu. Może też mieć inne przyzwyczajenia. Jedne osoby zostaną przy skrzynkach, inne będą preferować kwietniki. Obie opcje jak najbardziej można łączyć na jednym balkonie, dzięki czemu będzie zdecydowanie więcej kwiatów. Co więcej, w skrzynkach można hodować na przykład pomidory i zioła. W donicach można posadzić niewielkie drzewka owocowe (kolumnowe) – po jakimś czasie można doczekać się swoich owoców. Oczywiście takie drzewka lepiej jest hodować na tarasie, który nad sobą ma wolną przestrzeń.

Nie da się ukryć, że w dużych miastach, gdzie można zauważyć deficyt terenów zielonych, bardzo ważne jest umieszczanie roślin na balkonach. Mieszkanie staje się przyjemniejsze, a poza tym balkon z roślinami pozytywnie wpływa na samopoczucie człowieka. Nie każdy przecież ma domek jednorodzinny, gdzie w ogrodzie może posadzić dosłownie wszystko. Przy okazji wybierania produktów na balkon, można dobrać do swojej przestrzeni mieszkalnej wieszak stojący.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *