Popularne

Artykuł

Dom

Przepływowe podgrzewacze wody – dlaczego warto wybrać?

Przepływowe podgrzewacze wody – dlaczego warto wybrać?

Popularność elektrycznych podgrzewaczy wody jest coraz większa, a to głównie za sprawą wygody użytkowania oraz stuprocentowego bezpieczeństwa. Godne uwagi jest również to, że nie zajmują w pomieszczeniach dużo miejsca. Mogą być umiejscowione w wielu różnych miejscach, np. w bliskiej odległości od prysznica, umywalki czy też wanny. Wyróżnia je innowacyjność, ale też prostota użytkowania, ponieważ działają w momencie, kiedy zostanie odkręcone źródło wody.

Przepływowe podgrzewacze wody – kilka najistotniejszych zalet

Przepływowy podgrzewacz wody to jedno z najbardziej komfortowych urządzeń, które wykorzystywane są do przygotowywania ciepłej wody. Są energooszczędne i pozwalają zminimalizować rachunki. Pobierają energię elektryczną wyłącznie wtedy, kiedy uruchomiony zostanie przepływ wody. Ciepłą wodę uzyskuje się natychmiast oraz bez jakichkolwiek ograniczeń. Są proste w montażu, chociaż zaleca się skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Podgrzewacz elektryczny może być schowany nawet w szafkach, które znajdują się pod zlewozmywakami. Cechują się obecnością uszczelnionej obudowy, dzięki czemu można je swobodnie montować w kabinach prysznicowych. Sprawdzają się również w domkach letniskowych czy też przyczepach kempingowych.

Elektryczny podgrzewacz wody – dlaczego jest korzystniejszy niż wersja hydrauliczna?

Elektryczny podgrzewacz wody jest dużo wygodniejszy w obsłudze oraz znacznie bardziej energooszczędny. Do jego zalet można zaliczyć także:

  • precyzyjną regulację,
  • stabilizację temperatury wody,
  • płynny dobór mocy.

Wystarczy posiadanie podstawowej wiedzy w tym zakresie, aby terma elektryczna znajdująca się w gospodarstwie domowym pozwalała na zaoszczędzenie do 30 procent wody (w porównaniu z modelem hydraulicznym). Takie rozwiązania zapewniają bardzo ekonomiczną eksploatację. Ponadto urządzenia wykazują się długą żywotnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Podgrzewacz przepływowy – na co konkretnie się zdecydować?

Podgrzewacz przepływowy wybiera się przede wszystkim pod kątem ilości punktów odbioru wody. Ciekawą ofertę dla zainteresowanych osób przygotowała firma Kospel, która produkuje najwyższej jakości przepływowe podgrzewacze wody, a w swojej ofercie ma również kotły elektryczne, które idealnie współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi.

Warto nadmienić, iż przepływowy podgrzewacz wody od firmy Kospel dobierze się optymalnie do planowanego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Podgrzewacze mogą być bez problemów montowane w pobliżu punktów odbioru wody. W ten sposób znacznie ograniczy się straty energii oraz wody, na czym powinno zależeć wielu domownikom. Kospel dysponuje szerokim asortymentem, umożliwiając zainteresowanym zakup urządzeń przepływowych o mocy od 3,5 kW do nawet 36 kW. Najważniejsze w tym wszystkim są jednak indywidualne potrzeby użytkowników, lecz w dowolnym momencie można liczyć na fachowe wsparcie techniczne. Podgrzewacze w wersji przepływowej pozwalają na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych rocznie, więc z pewnością warto w nie zainwestować.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *