Popularne

Artykuł

Dom

Roleta zewnętrzna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Roleta zewnętrzna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jeszcze do niedawna stosowanie rolet zewnętrznych było stosunkowo rzadko wybieranym rozwiązaniem. Dziś rolety zewnętrzne wykorzystywane są w domach, mieszkaniach i na poddaszach – ze względu na ich komfortową obsługę i całkowite zaciemnienie pomieszczenia, cieszą się dużą popularnością. Co warto wiedzieć o montażu rolet zewnętrznych? 

Zalety rolet zewnętrznych

Zewnętrzne rolety mają wiele zalet. Doskonale sprawdzą się w chłodne dni – ponieważ są w stanie chronić pomieszczenia przed utratą ciepła. Podczas letnich upałów sprawią, że promienie słoneczne nie przedostaną się do wnętrza. Niewątpliwym plusem rolety zewnętrznej jest ochrona stolarki okiennej – zarówno przed czynnikami atmosferycznym, jak i promieniowaniem oraz zmianami temperatury. Rolety stanowią dobrą izolację akustyczną, są bezpieczne, a dodatkowym atutem, który wpływa na ich popularność, jest stosunkowo łatwy montaż.

Rolety zewnętrzne – jak działają?

Rolety zewnętrzne nie są zbudowane w skomplikowany sposób. Składają się z połączonych ze sobą profili, które tworzą pancerz. Niekiedy profile wypełnione są pianką poliuretanową. Pancerz może poruszać się dzięki prowadnicom, a cały mechanizm umieszczony jest w metalowej skrzynce.

Rolety zewnętrzne mogą posiadać liczne udogodnienia – takie, jak na przykład sterowanie automatyczne (za pomocą pilota) i poprzez napęd elektryczny. Rolety zewnętrzne można wyposażyć w moskitierę – można z niej korzystać nawet wtedy, gdy pancerz rolety schowany jest we wnętrzu kasety. Rolety z podwyższoną odpornością cechuje z kolei wyjątkowo solidna konstrukcja

Roleta zewnętrzna – rodzaje

Standardowe rolety zewnętrzne cieszą się popularnością, ponieważ można montować je w istniejących już budynkach. Wystarczą proste instrukcje montażu, by każdy poradził sobie z tym zadaniem.

Rolety naokienne umieszczane są na oknie, przed jego montażem w ścianie. Dają możliwość ciekawego dopasowania kolorystycznego do elewacji budynku.

Rolety podtynkowe – są wyjątkowo estetycznym rozwiązaniem, które zapewnia świetną ochronę techniczną i akustyczną.

Roleta zewnętrzna to rozwiązanie komfortowe, zapewniające wiele możliwości i udogodnień. Istnieje wiele typów takich rolet – można montować je zarówno podczas budowy, jak i w istniejących już domach. Korzyści tego rozwiązania są bardzo liczne – warto więc rozważyć montaż rolet zewnętrznych w swoim domu lub mieszkaniu. W wielu przypadkach uda nam się tego dokonać w korzystnej cenie i krótkim czasie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *