Popularne

Artykuł

Dom

Rolety dachowe – praktyczne i stylowe rozwiązanie

Rolety dachowe – praktyczne i stylowe rozwiązanie

Pomieszczenia na poddaszu niewątpliwie mają swój urok. Umieszczone pod skosem okna, które nadają miejscu klimatu, wymagają odpowiedniej oprawy. Sposobem na okna dachowe są specjalne rolety.

Poddasze, nie tylko w mieszkaniach prywatnych, lecz także w budynkach biurowych, często jest wykorzystywane jako powierzchnia użytkowa. To szczególne miejsce, a ze względu na występujące w nim skosy wymaga szczególnej aranżacji. Dotyczy to także okien. Zwykłe rolety stosowane w tzw. normalnych pomieszczeniach przy standardowych oknach ściennych nie będą spełniać należycie swojej funkcji. Jeśli weźmiemy także pod uwagę element finansowy i oszczędność bez straty na jakości, idealnym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne. Więcej o nich i o tym, czym kierować się przy ich wyborze, w dalszej części tekstu.

Rolety wewnętrzne dachowe – rodzaje

Jedne z najbardziej praktycznych i estetycznych rozwiązań do zastosowania do okien dachowych to rolety materiałowe. Nie tylko sprawiają one, że możemy regulować czas, kiedy promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia. Mają duży udział także w wystroju wnętrza (w przeciwieństwie do tylko praktycznej funkcji, jaką spełniają rolety zewnętrzne). Wśród rolet wewnętrznych do okien dachowych możemy znaleźć następujące ich rodzaje:

  • rolety zaciemniające – materiał użyty do ich produkcji zupełne nie przepuszcza światła,
  • rolety przyciemniające – wskazane, gdy chcemy tylko lekko osłonić wnętrze przed nadmiarem promieni słonecznych – np. by nie przeszkadzały w oglądaniu TV czy pracy przy komputerze,
  • rolety termoizolacyjne – to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu w pomieszczeniu będzie panował komfort termiczny mimo ostro świecącego słońca, a dodatkowo takie rolety nie zaciemniają pomieszczenia.

Już taka różnorodność to powód do tego, by okna dachowe zaopatrzyć w rolety wewnętrzne materiałowe. Jakie są inne zalety takiego wyboru?

Dlaczego warto wybrać rolety materiałowe wewnętrzne do okien dachowych

Poza tym, że rolety wewnętrzne materiałowe są rozwiązaniem ekonomicznym i praktycznym, to wpłyną one zarówno na wygląd szyby okiennej, jak i samych okien. Funkcję estetyczną spełniają najzwyklejsze rolety wewnętrzne występujące w różnych kolorach, a także rolety dekoracyjne. Do tych ostatnich należą np. rolety plisowane. Poza swoją funkcją ozdobną w bardzo szerokim zakresie pozwalają one regulować, w jakim stopniu światło słoneczne wpada do pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą jest też to, że wewnętrzne rolety łatwo jest zamontować na okno dachowe. Można to zrobić zupełnie samodzielnie. Nie musimy też do okna dachowego wzywać fachowca, który je wymierzy i zrobi pod nie odpowiednie rolety. Rolety do okien dachowych produkowane w różnych rozmiarach i kolorach to łatwy i kompletnie samodzielny wybór. Poza tym takie rolety są bardzo łatwe czyszczeniu.

Czym się kierować przy wyborze rolet do okien dachowych

Rolety do okien dachowych należy przede wszystkim dopasować do rozmiaru okna i typu pomieszczenia (czy mają to być rolety do sypialni, czy pokoju dziecięcego, czyli zaciemniające i ułatwiające komfortowy sen, czy do salonu lub gabinetu – przyciemniające). Istotną kwestią jest też rozmiar rolety. W związku z tym, że rolety wewnętrzne dachowe to ważny element aranżacyjny wnętrza, dobrze jest wybrać ich odpowiedni dopasowany do wystroju wnętrza kolor. Pod względem barw oferta rolet do okien dachowych https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dachowe jest naprawdę bogata.

Szeroki wybór rolet różnego rodzaju familyrollo.pl to nie tylko rolety wewnętrzne na poddasze, lecz także porady w temacie, jak zasłonić gustownie i praktycznie okna na poddaszu: https://familyrollo.pl/blog/jak-zaslonic-okna-na-poddaszu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *