Popularne

Artykuł

Dom

Rolety do domu – rodzaje, materiały i sposób montażu

Rolety do domu – rodzaje, materiały i sposób montażu

Rolety to najczęściej wybierane osłony okienne do domów i do mieszkań. Czym warto kierować się przy zakupie rolet okiennych? Zobacz nasze wskazówki, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego modelu!

Gotowe czy na wymiar – jakie rolety wybrać?

W sprzedaży można znaleźć obecnie dwa główne warianty rolet, a dokładnie są to rolety gotowe oraz rolety na wymiar.

Gotowe rolety można kupić w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz. Są one oferowane w określonych wariantach, szerokościach i kolorach. Oznacza to, że nie zawsze można w pełni dobrać je do konkretnego miejsca montażu i własnego gustu.

Drugim rozwiązaniem są wykonywane na wymiar rolety Żywiec – https://www.artroll.pl/rolety-zywiec/ jest jednym z miast, gdzie można je kupić wraz z kompleksową obsługą. Wtedy są one przygotowywane na wymiar i można samodzielnie dobrać ich kolorystykę.

Rodzaje rolet – na co się zdecydować?

W kategorii rolet znajduje się szeroka gama konstrukcji, które różnią się sposobem działania. Jakie rolety są obecnie wybierane najczęściej?

  • Mini rolety – rolety bez kasety, dostępne są w najniższych cenach, ale są szybko narażone na zabrudzenie.
  • Rolety w kasecie – kaseta chroni je przed zabrudzeniami, a także nadaje im atrakcyjny wygląd. Wyposażone są one również w oczne prowadnice.
  • Rolety dzień-noc – składają się z pasiastego materiału, który pozwala na wybór stopnia doświetlenia wnętrza. Mogą być też całkowicie podnoszone. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne i mogą zastąpić firanki.
  • Rolety rzymskie – dekoracyjne rolety materiałowe, które tworzą falbany po ich otwarciu. Nadają się do prania.
  • Rolety plisowane, plisy – harmonijkowa budowa tych rolet umożliwia podnoszenie ich i opuszczanie w dowolnym miejscu. Są one montowane bezpośrednio przy szybie okna.

Materiały na rolety – jak dobrać ten odpowiedni?

Zamawiając rolety na wymiar, mamy możliwość samodzielnego wybrania odpowiedniego materiału do ich wykonania.

Można dobrać wtedy zarówno wzór, jak i kolor rolety, a także dodatkowo dopasować ją pod kątem właściwości.

Przykładowo na lato bardzo popularne są rolety z materiałów termicznych, które powodują zaciemnienie wnętrza i dodatkowo odbijają promieniowanie słoneczne, dlatego nie powodują nagrzewania się wnętrza.

W jaki sposób zamontować rolety?

Najczęściej rolety montowane są w sposób bezinwazyjny, co powoduje, że można bez problemów umieścić je na praktycznie każdym oknie.

Do bezinwazyjnego montażu używane są specjalne rodzaje uchwytów nakładanych na ramę okienną, które przytrzymują roletę w miejscu i pozwalają też na jej łatwy demontaż, gdy pojawi się taka potrzeba. Do montażu nie trzeba używać wkrętarek, młotków i innych narzędzi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *