Popularne

Artykuł

Dom

Rolety, zasłony, żaluzje, czyli jak zaaranżować okna

Rolety, zasłony, żaluzje, czyli jak zaaranżować okna

Odpowiedni sposób dekoracji okien to element wyposażenia, który doskonale dopełnia wnętrze. Nawet w przypadku wielu innych dekoracji oraz ozdobnych detali obecnych w danym pomieszczeniu, puste okna mogą wywoływać wrażenie niedokończonego pod względem wystroju wnętrza. Funkcjonalne rolety rzymskie, wytworne zasłony czy nowoczesne żaluzje bambusowe – opcji jest naprawdę mnóstwo! Wybór zawsze należy do Ciebie, jednak my przychodzimy z artykułem, który z pewnością tę decyzję ułatwi. Przed wytypowaniem aranżacyjno-okiennego zwycięzcy warto bowiem dowiedzieć się czegoś więcej na temat dostępnych możliwości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dobrany przez Ciebie sposób dekoracji okna będzie w danym przypadku najlepszy.

Rolety – ekstrawagancja i funkcjonalność

Na pierwszy rzut w naszym zestawieniu idą rolety rzymskie, które zyskały już wielu zwolenników ze względu na swój oryginalny charakter. Cechami, które przemawiają na korzyść rolet rzymskich jest wysoka funkcjonalność oraz ekstrawagancki styl. Nakładające się na siebie w trakcie zwijania fałdy materiału wyglądają bowiem wyjątkowo efektownie. Mogą być wykorzystane w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu – z pewnością wpasują się w klimat każdego z nich. Warto w tym miejscu również wspomnieć o łatwym montażu rolet rzymskich oraz ich komfortowym użytkowaniu. Poziom wygody zwiększy się szczególnie, jeśli podczas zakupu wybierzesz mechanizm łańcuszkowy w kasecie otwartej. Umożliwia on bowiem łatwe wypięcie rolety w celu jej wyczyszczenia.

Zasłony – klasyczna elegancja

Ponadczasowy charakter zasłon to cecha, na którą najczęściej zwracają uwagę osoby decydujące się właśnie na ten sposób aranżacji okien. Dzięki eleganckiemu marszczeniu lub upięciu zasłony wprowadzają do wnętrza szczyptę wyrafinowania i elegancji. Aby ułatwić sobie ich poprawne wieszanie, warto wybrać takie modele, które uszyte są na taśmie wspomagającej odpowiednie układanie się zasłon. Przy dobrym materiale możesz mieć jednak pewność, że umieszczone na karniszu przelotki również dadzą radę. Podobnie jak rolety rzymskie, zasłony sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu bez względu na jego styl. Prawidłowo dobrany materiał zasłon oraz ich kolor czyni cuda i powoduje, że pomieszczenie staje się w pełni harmonijne.

Żaluzje – nowoczesny minimalizm

Niezwykle modne żaluzje drewniane lub bambusowe to prawdziwy hit, który pasuje przede wszystkim do wnętrz o modernistycznym charakterze, gdzie pożądana jest prostota. Wystarczy jedynie wybrać drabinkę oraz lamele w odpowiadającym Ci kolorze i piękna dekoracja okienna będzie gotowa. Niewątpliwą zaletą żaluzji drewnianych i bambusowych jest fakt, że umożliwiają łatwe ustawianie lameli, które dopuszczają jedynie taką ilość światła, która w danym momencie najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Na uwagę zasługuje też to, że pionowo ułożone drewniane elementy wpływają na tworzenie się w pomieszczeniu przepięknej gry świateł i cieni.  Ponadto pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza, co rewelacyjnie sprawdzi się w sypialni, gabinecie lub salonie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *