Popularne

Artykuł

Dom

Skrzynia na zabawki – przeczytaj, dlaczego warto ją kupić do pokoju dziecka

Skrzynia na zabawki – przeczytaj, dlaczego warto ją kupić do pokoju dziecka

Jeśli istnieje jeden uniwersalny problem, który łączy wszystkich rodziców, jest nim uczenie dzieci czystości. Największą trudnością jest na przykład przyzwyczajenie ich do utrzymania porządku nawet w sypialni, która albo z powodu nadmiaru zabawek, albo z powodu niewielkich rozmiarów pokoju, zwykle bardziej przypomina pole bitwy niż miejsce do spania. Na pomoc przychodzi skrzynia na zabawki.

Skrzynie na zabawki – poradnik przedzakupowy

Jednak posiadanie sypialni (a często także innych pomieszczeń) z zabawkami porozrzucanymi niemal wszędzie jest sygnałem, że chyba trzeba ułatwić akcję porządkową i zaangażować dzieci w strategię, którą należy przyjąć. To da Ci możliwość nauczenia ich ważnych wartości, takich jak odpowiedzialność wobec innych, szacunek dla środowiska i dbanie o rzeczy. Drewniana skrzynia na zabawki jest w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.

Oto kilka dobrych zasad, które pomogą Tobie i Twoim dzieciom w utrzymaniu porządku w zabawkach:

  • Podziel zabawki na jednorodne grupy: lalki w jednym pojemniku, samochody w drugim, książki w jeszcze innym, itd.
  • Upewnij się, że pojemniki są łatwo dostępne.
  • Oznacz pojemniki. W przypadku małych dzieci, które nie potrafią czytać, oznacz zdjęcie zawartości koszyka, aby mogły łatwo dowiedzieć się, dokąd trafiają ich zabawki. W przypadku starszych dzieci używaj słów.
  • Używaj kolorowych pojemników jako metody sortowania zabawek: Umieszczanie pasujących kolorowych zabawek w odpowiednich pojemnikach to system, który nawet dwulatek będzie w stanie rozgryźć.
  • Zastosuj zasadę, że dzieci odkładają jedną zabawkę i dopiero mogą wziąć następną. Dzięki temu dzieci przyzwyczają się do brania nowej zabawki dopiero po odłożeniu tej, której już nie używają.
  • Ilekroć zabawka zepsuje się nie do naprawienia, wyrzuć ją.

Skrzynie na zabawki dla dzieci – podpowiadamy, dlaczego warto je kupić

Wszystkie powyższe zasady porządkowania zabawek przynoszą rezultaty, jeśli zarówno rodzice jak i dzieci je stosują. Nie zawsze jednak w pokoju dziecka jest odpowiednia ilość miejsca na ustawienie kilku pojemników. Wówczas warto kupić dużą skrzynię na zabawki dla dzieci. Pomieści zarówno mini zabawki dla dzieci jak i te większe.

Kufer na zabawki wykonany z drewna to nie tylko praktyczne rozwiązanie by utrzymać porządek w pokoju. Drewno jest materiałem, które świetnie dostosowuje się do licznych stylów wnętrzarskich. Bez względu więc na kolor pokoju dziecka, skrzynia na zabawki może być w różnych odcieniach drewna. Co więcej, kiedy dziecko już podrośnie skrzynia może zmienić swoje przeznaczenie i stać się schowkiem na inne potrzebne rzeczy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *