Popularne

Artykuł

Dom

Trzy akcesoria, które pomogą posprzątać cały dom jeszcze szybciej

Trzy akcesoria, które pomogą posprzątać cały dom jeszcze szybciej

Utrzymanie mieszkania lub domu w czystości nie jest łatwe. Są jednak akcesoria, dzięki którym sprzątanie nie musi być długotrwałym i męczącym obowiązkiem. Warto wiedzieć, jakich produktów używać, by oczyścić swój dom z wszelkich zabrudzeń i pozbyć się uciążliwego kurzu.

Szklane powierzchnie

W przypadku okien duży problem stanowią smugi oraz zacieki. Walka z tego typu plamami nierzadko zajmuje wiele czasu. Dużym ułatwieniem może okazać się myjka do szyb. Przy jej pomocy w szybki i łatwy sposób zostaną zlikwidowane uciążliwe zabrudzenia. Alternatywnym rozwiązaniem jest odkurzacz do szyb z drążkiem. Urządzenie skutecznie zbiera brudną wodę ze szklanych powierzchni. Drążek umożliwia również łatwy dostęp do plam, osadzających się na wysokich oknach. Odkurzacz pozwala na dokładne wyczyszczenie szklanych powierzchni bez uciążliwego wycierania. Przy jego użyciu można usuwać plamy osadzające się na płytkach, oknach, lustrach i kabinach prysznicowych. System 360 stopni umożliwia komfortowe użytkowanie urządzenia oraz pracę pod odpowiednim kątem, Jest to szczególne przydatne rozwiązanie w przypadku trudnych powierzchni lub szczególnie uciążliwych smug. Produkt dostępny jest na stronie sklepu https://www.leifheitsklep.pl/.

Czyszczenie fug

W spoinach między płytkami często gromadzą się drobnoustroje. Estetykę łazienki psuje również wilgoć, powodująca mało estetyczny, szary kolor fug. Chcąc w szybki i łatwy sposób usunąć wszelkie zabrudzenia, warto użyć myjki ciśnieniowej z wąską końcówką. Strumień gorącej wody skutecznie likwiduje osadzające się zanieczyszczenia. Jego działanie ma również właściwości odkażające. W przypadku niektórych myjek można zastosować odpowiedni detergent, dzięki któremu powierzchnia zostanie odświeżona. Po wyczyszczeniu fug warto wywietrzyć łazienkę i usunąć nadmiar wody.

Żaluzje

Osłony przeciwsłoneczne przyciągają wiele kurzu. Ich czyszczenie jest przez to długotrwałe i monotonne. Osadzające się pyłki są szczególnym utrapieniem dla alergików. Do czyszczenia żaluzji warto więc użyć specjalnej myjki. Jej kształt umożliwia całkowite zlikwidowanie brudu. Specjalna powłoka myjki sprawia, iż kurz nie osadza się na innych powierzchniach, a zostaje zatrzymany na mikrowłóknach. Myjka umożliwia również usuwanie plam z tłuszczu.

Narzędzia poprawiające efektywność sprzątania są dużym ułatwieniem dla osób, które  chcą utrzymać porządek w mieszkaniu lub domu. Przy wyborze akcesoriów duże znaczenie ma jakość ich wykonania. Warto więc pamiętać, by kryterium cenowe nie było głównym czynnikiem determinującym zakup danego produktu.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Avatar
    Doma

    Dla mnie najlepszymi pomocnikami w domu jest roomba i braava, ten duet nie ma sobie równych. Odkurzanie i mycie podłóg w całości im powierzyłam.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *