Popularne

Artykuł

Dom

Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa

Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa

Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co funkcjonalne i ergonomiczne, a jednocześnie wpisujące się w wystrój pomieszczenia, aby nie zaburzyć jego estetyki. Kolejnym aspektem pozostaje właściwe zagospodarowanie przestrzeni, choćby tej, przy której codziennie wykonujemy poranną toaletę. Jednym z najchętniej wybieranych obecnie elementów ceramiki łazienkowej pozostają nowoczesne umywalki nablatowe. Umywalka stawiana na blat pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wokół armatury, jest niezwykle elegancka, przez co dopasujemy ją zarówno do tradycyjnych, jak i bardziej modernistycznych aranżacji. Umywalki stojąca jest również dużo bardziej praktyczna od wersji wolnostojących, wpuszczanych czy wiszących.

Umywalka stawiana na blat – praktyczne i eleganckie rozwiązanie do każdej łazienki

Obecnie na rynku ceramiki łazienkowej możemy wręcz przebierać wśród umywalek w wielu stylach, zróżnicowanych tak w warstwie estetycznej, jak i w kwestii praktycznego zagospodarowania przestrzeni łazienki. Do obszernych i tradycyjnych łazienek świetnie sprawdzi się, klasyczna, a jednocześnie wciąż aktualna w trendach wnętrzarskich, umywalka stojąca. Popularną wersją w naszych domach pozostaje też umywalka wpuszczana, a więc „zanurzona” spodem w szafce łazienkowej. Jednak na największą swobodę aranżacyjną pozwalają nam nablatowe umywalki, które pozwalają na praktyczne zagospodarowanie miejsca wokół, a jednocześnie nadają naszej łazience wyjątkowego charakteru i klasy.

Umywalki stawiane – jak dobrać odpowiedni rozmiar i kształt?

Umywalki stawiane na blat to ceramika sanitarna, która wymaga od nas bardzo przemyślanego wyboru konkretnego kształtu i rozmiaru elementu. Początkowo powszechnie wykorzystywane w łazienkach amerykańskich domostw, po czasie trafiły również na europejski rynek. Dzięki temu, że nie potrzebujemy na nią obszernego otworu w szafce łazienkowej, możemy zamontować taką umywalkę samodzielnie niemal na dowolnym blacie. Ważne, żeby zostawić nieco miejsca pomiędzy zewnętrznymi ścianami umywalki, a krawędziami blatu, na której ją ustawimy. Dobrym wyborem będzie umywalka z podwyższonym korpusem, co pozwoli ograniczyć rozchlapywanie wody.

Umywalka nablatowa – wyjątkowa armatura do Twojej łazienki

W sklepie internetowym gerisslazienki.pl znajdą Państwo ogromny wybór wyjątkowych modeli umywalek nablatowych od wiodących producentów ceramiki łazienkowej. Prócz tego prezentujemy m.in. szeroką gamę nowoczesnej armatury ściennej, toalet kompaktowych (https://greisslazienki.pl/kategoria/kompakty) czy zestawów prysznicowych, dzięki czemu w jednym miejscu skompletują Państwo wszystkie elementy wymarzonej łazienki.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *