Popularne

Artykuł

Dom

Wazon podłogowy – jak wykorzystać go w domu oraz w restauracji?

Wazon podłogowy – jak wykorzystać go w domu oraz w restauracji?

Każde wnętrze potrzebuje odpowiednich dekoracji, które podkreślą jego charakter. Wiosną i latem najchętniej do udekorowania pomieszczeń wybieramy kwiaty, które dodają im romantycznego wyglądu i lekkości. Musimy jednak dobrać do nich odpowiednie naczynie, na przykład wazon podłogowy. Idealnie sprawdzi się on zarówno w mieszkaniach, jak i w restauracjach. Jak wykorzystać wazon podłogowy do przygotowania ciekawych, przyciągających wzrok ozdób?

Domowe wazony podłogowe – nie tylko w salonie

Wazony podłogowe stawiamy przede wszystkim w salonie, który jest niejako sercem naszego mieszkania. Najchętniej umieszczamy w nich różnego rodzaju kwiaty naturalne bądź sztuczne. Niemniej jednak wazon podłogowy możemy też wykorzystać do stworzenia ciekawych dekoracji tematycznych. Wystarczy umieścić w nim ośnieżone szyszki, które będą piękną ozdobą na zimowe dni. Wazon podłogowy możemy też wypełnić pływającymi świecami, płatkami kwiatów czy różnego typu kulami dekoracyjnymi o niewielkich rozmiarach. Interesującym rozwiązaniem będzie postawienie wazonu podłogowego w przedpokoju, zwłaszcza jeśli jego powierzchnia jest stosunkowo duża. Wazon podłogowy, mały mebel na buty oraz wieszak na kurtki i piękny przedpokój gotowy! Co ciekawe, wazony podłogowe możemy postawić też przed wejściem do domu lub na tarasie w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, aby w przypadku porywistych wiatrów schować ozdobę w bezpieczne miejsce.

Elegancja i szyk nie tylko na przyjęciach

Niezwykłej oprawy graficznej wymagają różnego rodzaju imprezy, które organizujemy w restauracjach. Dlatego też warto postawić na wazony podłogowe, które dodadzą szyku, elegancji i stylu. Są one bardzo często wykorzystywane do ozdabiania stołów weselnych. Wystarczy postawić w nich białe bądź kolorowe kwiaty, a niebanalna ozdoba gotowa. Wazony podłogowe mogą również stanąć przy drzwiach wejściowych bądź przy drogowskazie, który pokazuje, w której sali odbywa się przyjęcie weselne. Niemniej jednak wazon podłogowy sprawdzi się nie tylko w przypadku większych uroczystości – wesel, komunii czy rocznic, ale też na co dzień. Jeśli zależy nam na tym, aby wnętrza naszej restauracji były pełne blasku i elegancji, a zarazem królowała w nich lekkość, postawmy na wazony podłogowe różnej wielkości. Podobnie jak w przypadku dekoracji domowych, możemy wykorzystać je na różne sposoby, umieszczając w nich ciekawe dodatki. Pamiętajmy, aby zmieniać je dosyć często, dzięki czemu goście zawsze będą mile zaskoczeni i nigdy nie będą się nudzić naszymi dekoracjami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *