Popularne

Artykuł

Dom

Wewnętrzne żaluzje aluminiowe w nowoczesnym domu. Znajdź swój model

Wewnętrzne żaluzje aluminiowe w nowoczesnym domu. Znajdź swój model

Z czego wynika popularność żaluzji aluminiowych? Okiennice wykonane z aluminium są dostępne w różnych kształtach i wzorach, a także można je dostosować do własnych potrzeb. Teraz zakładamy je już nie tylko jako osłony zewnętrzne, ale też wewnętrzne.

Żaluzje aluminiowe to gwarancja trwałości

Główną zaletą żaluzji aluminiowych jest ich trwałość. Zapobiegają one powstawaniu rdzy i korozji. Dzięki temu można je montować w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność jak np. w kuchni czy w łazience bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Aluminiowe żaluzje oferują wyższy poziom wytrzymałości w porównaniu do np. drewna. Dodatkowo są o 25% lżejsze niż stal, a jednocześnie zapewniają prawie ten sam poziom wytrzymałości. Dzięki swojej lekkości są też łatwe w obsłudze nawet przy dużych rozmiarach.

Żaluzje aluminiowe wewnętrzne są bardzo wszechstronne

Wybierz idealny model – żaluzje aluminiowe metaliczne i nie tylko

Piękno żaluzji aluminiowych polega na tym, że dzięki dużemu wyborowi kolorów i rozmiarów, możemy wykorzystać je w wielu rodzajach pomieszczeń. Sprawdzą się zarówno w kuchni i łazience, jak i sypialni czy salonie. Żaluzje aluminiowe pasują też do różnych stylów wnętrzarskich. Te białe i szare sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, a te imitujące drewno do pomieszczeń w stylu inspirowanym tradycją i klasyką. Z kolei idealnie pasować do wnętrz loftowych czy industrialnych będą czarne metaliczne żaluzje aluminiowe.

Czyszczenie żaluzji aluminiowych nie mogłoby być prostsze

Nie tylko wytrzymałość i stylowy wygląd – żaluzje wewnętrzne aluminiowe są również bardzo proste w czyszczeniu. Wszystko, czego potrzebujesz to wilgotna szmatka, aby co jakiś czas przetrzeć lamele z osadzonego kurzu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będzie Ci łatwo utrzymać porządek w domu.

Dzięki dobrze dopasowanym okiennicom możesz też łatwo kontrolować ile światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Ostrza można lekko lub bardzo otworzyć w pozycji skierowanej w górę, lub w dół, co jest optymalne zarówno pod kątem kontroli ciepła, jak i światła.

Jak zamontować żaluzje aluminiowe?

Brązowe żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe możemy zamontować w naszym domu sami. Do montażu żaluzji aluminiowych będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy:

  • wiertarko-wkrętarkę
  • wiertło i bit
  • młotek
  • ołówek
  • miarkę
  • poziomicę
  • drabinę
  • woreczek i taśmę, żeby uniknąć zabrudzeń

Żaluzje aluminiowe można zamontować na ramie okiennej, we wnęce okiennej albo nad nią. My rekomendujemy sposób trzeci, ponieważ wtedy otwieranie okna nie będzie w żaden sposób ograniczone. Upewnij się co do rozmiaru żaluzji i ilości uchwytów mocujących. Zaplanuj ich rozmieszczenie na żaluzji – powinny być one ułożone mniej więcej równomiernie (do tego przyda Ci się miarka). Pamiętaj jednak, że zaczepy nie mogą znajdować się w tych samych miejscach, co łożyska żaluzji.

Teraz możemy montować żaluzje – górna krawędź zaczepu powinna znaleźć się w odległości od parapetu równej wysokości żaluzji. Po zamontowaniu zaczepów do ściany wystarczy nałożyć na nie rynnę górną żaluzji. Jest to banalnie proste i pozwala na samodzielne założenie żaluzji w naszym mieszkaniu czy domu.

Jaka jest cena żaluzji aluminiowych?

Koszt takich żaluzji jest oczywiście zależny od ich rozmiaru. Ich cena zaczyna się już od 400 złotych i może dojść do ceny 1500 złotych. Oczywiście cena będzie wzrastać wraz z większym rozmiarem żaluzji. Dobra wiadomość jest taka, że możemy idealnie dobrać szerokość i wysokość żaluzji do naszych wnęk okiennych – do wyboru mamy wiele rozmiarów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *