Jak kupować wkłady kominkowe we Wrocławiu? Jak sprawdzić materiał, moc i sprawność kominka? Zachęcamy Cię do dobrania kominka z rozwiązaniem, które pozwoli Ci zachować czystość szyby w drzwiczkach. Może to być na przykład kurtyna powietrzna. To znaczy nawiew powietrza do paleniska szczeliną wokół szyby. Odpycha on od niej cząstki smoliste. Równie korzystnym rozwiązaniem jest pokrycie szyby cienką warstwą tlenków metali.
Spis treści
Jaki powinien być wkład kominkowy?
Wkład kominkowy musi być solidny oraz odporny na wielogodzinne działanie bardzo wysokiej temperatury oraz jej ciągłe zmiany. Wkład do kominka nie może mieć podatności na rdzewienie. Dodatkowo, musi on doskonale akumulować ciepło. Równie ważne jest oddawanie go jeszcze przez jakiś czas po wygaszeniu płomienia w palenisku.
Odpowiednie dobranie tego najważniejszego elementu w kominku, czyli wkładu, ma bardzo duże znaczenie dla sprawnego i efektywnego działania ogrzewania w budynku. Żeby wkład kominkowy bardzo dobrze działał oraz spełniał swoje funkcje, to musisz się bardzo dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu kominka. Podpowiemy Ci, o czym musisz pamiętać, gdy zdecydujesz się na konkretny wkład kominkowy. Mamy nadzieję, że te porady Ci pomogą i będziesz miał taki kominek później w swoim domu.
Zobacz, jak dziś montuje się wkłady kominkowe
Kominek, który nadaje się do ogrzewania lub dogrzewania pomieszczeń powinien być wyposażony we wkład kominkowy. Gdy go nie będzie, to wtedy korzyści z wytwarzanego ciepła będą naprawdę minimalne. Tylko 20 procent ciepła pozostanie w pomieszczeniu. Natomiast 80 procent, mówiąc wprost, pójdzie z dymem przez komin. Odpowiednią moc wkładu kominkowego, możesz samodzielnie sobie obliczyć na bazie kubatury do ogrzewania. Jeżeli chcesz otrzymać moc w kilowatach, to musisz podzielić kubaturę przez dwadzieścia pięć. Otrzymane w ten sposób moc, w teorii powinna Ci wystarczyć do pokrycia całkowitego zapotrzebowania domu na ciepło. Natomiast, gdy chodzi o wspomaganie już dostępnego systemu ogrzewania w budynku, to taka moc może być nawet odrobinę mniejsza.
Wkłady kominkowe – lepsze są stalowe, czy żeliwne?
Ścianki żeliwnych wkładów kominkowych charakteryzują się większą grubością i masywnością. Gdy taki wkład jest odlewany, to wtedy nie posiadają żadnych połączeń, ani spawów. To właśnie powoduje, że są one wyjątkowo szczelne. Natomiast, gdy są skręcane z płyt żeliwnych, to mogą się rozszczelnić.
Podobne artykuły
Co potrafi nowoczesny termostat? Poznaj inteligentne rozwiązania
Dobrze dobrany termostat zapewni Ci komfortowe warunki w domu i ograniczy do minimum Twój wysiłek związany z obsługą systemu ogrzewania….
Czym jest parownica i dlaczego warto mieć ją w domu?
Parownica to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające czyścić – i co ważne również dezynfekować – wiele różnych powierzchni. Takie urządzenie jest stosunkowo…
Przechowywanie w kuchni — wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Funkcjonalne i praktyczne rozplanowanie i zagospodarowanie kuchennej przestrzeni stanowi klucz do zwiększenia jej intuicyjnego i przyjemnego użytkowania. Tylko wtedy, gdy…
Jak zaprojektować pokój dla dziecka?
Przyjście na świat dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdych rodziców. Tuż obok szykowania wprawki, przygotowywania się do powitania najważniejszej…
Wkłady kominkowe – co warto wiedzieć
Jak kupować wkłady kominkowe we Wrocławiu? Jak sprawdzić materiał, moc i sprawność kominka? Zachęcamy Cię do dobrania kominka z rozwiązaniem,…
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Lampy Eichholtz: 6 pomysłów na oświetlenie salonu w tylu New Design
Salon jest najbardziej reprezentatywną przestrzenią mieszkania i domu. Dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę świetlną. W tym artykule znajdziesz…
Gotowe firany do salonu – jak wybrać dobrze?
Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To tam przyjmowani są goście. To w pokoju dziennym spędza się czas…
Jak urządzić małą kuchnię w domu? Praktyczne rady
Każdą przestrzeń czy wnętrze domu możemy urządzić tak jak chcemy. Czasami jednak, ambitne aranżacje potrzebują dodatkowej przestrzeni, której nie posiadamy….
Jak urządzić garderobę?
Od dziecka marzyłaś o własnej garderobie? Właśnie remontujesz dom lub mieszkanie i chcesz wreszcie zrealizować to marzenie? Zastanawiasz się, jak…
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?