Popularne

Artykuł

Dom

Wskazówki i sztuczki w przygotowaniu domu na zimę

Wskazówki i sztuczki w przygotowaniu domu na zimę
Wooden house in a nature area covered with freshly fallen snow.; Shutterstock ID 126529523; PO: today.com

Zbliża się sezon zimowy, co oznacza, że w zależności od tego, gdzie mieszkasz, będziesz doświadczać śniegu, lodowatych warunków i niskich temperatur. Oznacza to również, że musisz zwrócić uwagę na swój dom. Jeśli nie zwrócisz uwagi na swój dom, może on szybko zacząć się niszczyć, gdy nadejdzie pora zimowa.
Dbałość o Twoją inwestycję jest jedną z rzeczy, które musisz zrobić, jeśli chcesz, aby przetrwała. Jesień to najlepszy czas na przygotowanie domu do zimy. Z pewnością nie chcesz mieć do czynienia z pękniętymi rurami, rozbitym piecem lub nieszczelnymi oknami, więc przygotowanie domu do nadchodzącej zimy jest kluczowe. Oto przewodnik, który pomoże Ci skutecznie przygotować Twój dom do zimy.

WSKAZÓWKI, JAK PRZYGOTOWAĆ DOM DO ZIMY

Systemy ogrzewania i klimatyzacji

Zarówno systemy wentylacyjne, jak i grzewcze działają zazwyczaj maksymalnie przez 15 lat. Ale jeśli są dobrze utrzymane, można zobaczyć, jak działają przez co najmniej 20 lat. Zanim nadejdzie zima, zacznij wymieniać filtry i zleć sprawdzanie systemu przez wiarygodnego wykonawcę. Można z nimi zawrzeć umowę, zlecając coroczną kontrolę systemów. Dzięki temu system będzie działał tak, jak powinien. Z pewnością nie chcesz być zaskoczony, gdy Twój system ogrzewania nie działa prawidłowo w sezonie zimowym.

Chroń drewno na zewnątrz.

Drewno na zewnątrz domu powinno być chronione przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Zazwyczaj domy są wykonane z drewna odpornego na gnicie lub impregnowanego ciśnieniowo. Jednak drewno, które znajduje się na zewnątrz okien i drzwi, może ulec zniszczeniu, jeśli nie będzie chronione. Ich wymiana może być kosztowna, dlatego najlepiej jest upewnić się, że nie zgniją.
Najlepiej jest obchodzić dom i upewnić się, że żadna z farb do drewna nie łuszczy się ani nie odpryskuje. Możesz mieć pewność, że są one chronione podczas zalewania ich wodą i patrzenia czy woda jest spływa dużymi kroplami. Ale jeśli woda się wchłonie, wtedy należy natychmiast oczyścić i uszczelnić framugi lub ramy zewnętrzne.

Uszczelnianie powierzchni twardych i murowanych

Należy również chronić patio domu. Jeśli chodniki, podjazdy i patio są wykonane z betonu, wskazane jest zastosowanie betonowego uszczelniacza. Pamiętaj, że na betonowych płytach w końcu powstaną pęknięcia. Więc zawsze należy poświęcić trochę czasu, aby sprawdzić wypełnienie i beton na ewentualne pęknięcia przed rozpoczęciem stosowania uszczelniacza.
Dla osób, które mają podjazd wykonany z asfaltu, zaleca się również jego ponowne uszczelnienie. Można albo kupić uszczelniacz i zrobić to samodzielnie, albo wynająć firmę, aby to zrobić dla siebie. Jeśli są jakieś pęknięcia, upewnij się, że najpierw je załatałeś przed uszczelnieniem.

Czyszczenie komina

Aby upewnić się, że Twój komin jest gotowy do użycia, należy go wyczyścić i pozwolić profesjonalnie go sprawdzić. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, firma może natychmiast zidentyfikować i usunąć je przed nadejściem zimnej pory roku.

Czyszczenie rynien

Wyczyścić liście z rynien, aby uniknąć przelewania się wody, gdy woda zacznie schodzić z dachu. Po przelaniu wody, woda może spływać po Twoim domu, co może przyspieszyć pogarszanie się stanu elewacji. Może również powodować osiadanie wody pod betonowymi chodnikami, werandą i pogarszać ogólny stan fundamentów w Twoim domu.

Zamknij zraszacz i basen

Przygotuj zraszacz i basen na zimę, a możesz to zrobić, całkowicie odprowadzając z nich nadmiar wody. Możesz zatrudnić specjalistę, aby upewnić się, że zraszacz i basen są odpowiednio wyłączone. Ponadto, jeśli pojawią się jakieś problemy, mogą je natychmiast wskazać. Na pewno znajdziesz do wynajęcia profesjonalnych tanich specjalistów w porównaniu do zastąpienia niektórych z przerwanych łączy następnego lata.

Przygotowanie trawnika


Przygotowujemy trawnik poprzez napowietrzanie i wysiew w ostatnim tygodniu wakacji. Stosowanie nawozu zimą w ostatnim tygodniu jesieni sprawi, że trawnik będzie piękny, gdy nadejdzie sezon wiosenny. Właściciele trawników mają różne opinie na temat terminu przygotowania trawników do zimy. Jeśli jednak chcesz, aby nowa trawa pięknie rosła, przygotowanie jej w okresie letnim/jesiennym jest idealne.
Przygotowanie domu na nadchodzącą zimę może być bardzo pracochłonne, ale wykonanie tych wskazówek pomoże zapobiec przyszłym szkodom. Oczywiście, nie zapomnij o przygotowaniu do zimy swoich pojazdów i przygotowaniu kilku podstawowych rzeczy zimowych, takich jak łopaty do śniegu i piasek. Jeśli potrzebujesz więcej domowych sztuczek i wskazówek, Internet zawsze będzie miał coś dla Ciebie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *