Popularne

Artykuł

Dom

Wykończenie mieszkania pod klucz – co to znaczy?

Wykończenie mieszkania pod klucz – co to znaczy?

Wybierając mieszkanie do kupienia, możesz spotkać się z różnymi ofertami ich wykończenia. W tym także z propozycją wykończenia pod klucz. Co tak naprawdę oznacza to pojęcie i na co możesz liczyć, gdy się na nie zdecydujesz? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Stan deweloperski vs. wykończenie pod klucz

Stan deweloperski to etap, w którym budynek jest już zamknięty i przygotowany do wykończenia, ale mieszkania nie są gotowe do zamieszkania. Wybierając opcję wykończenia pod klucz, otrzymujesz mieszkanie, do którego możesz się od razu wprowadzić, ponieważ wszystkie prace wykończeniowe, od malowania ścian po montaż podstawowych urządzeń, są wykonane przez dewelopera.

Zakres prac:

  • W przypadku stanu deweloperskiego, nowy właściciel musi sam zadbać o wykończenie wnętrza, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Czas na wykonanie tych prac zależy od tempa ekipy remontowej.
  • Wykończenie mieszkania pod klucz, choć dodatkowo płatne, eliminuje potrzebę organizacji prac wykończeniowych przez właściciela. Może to być wygodne i oszczędne, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w remontach.

Wyposażenie mieszkania wykończonego pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz oznacza to, że otrzymujesz gotowe mieszkanie. Możesz w nim od razu zamieszkać, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac wykończeniowych. W ramach tej opcji deweloper może dostarczyć np. armaturę i oświetlenie łazienkowe, drzwi wewnętrzne i inne elementy wyposażenia, oprócz mebli, o które musisz postarać się we własnym zakresie. Ale to nie wszystko! Deweloper jak ATAL zapewnia również projekt wykończenia, zamówienie materiałów oraz kompleksowe sprzątanie mieszkania na koniec. Tobie zostaje już tylko się do niego wprowadzić.

Jaki wpływ na wykończenie wnętrza ma kupujący?

Przed rozpoczęciem procesu wykańczania mieszkania możesz spotkać się z osobą odpowiedzialną za aranżację wnętrz, która pomaga zaplanować wygląd całego lokalu.

Co więc obejmuje mieszkanie przygotowane pod klucz?

Oto najważniejsze elementy wyposażenia:

Armatura łazienkowa

Opcja wykończenia pod klucz może również obejmować kompletną armaturę łazienkową, taką jak umywalki, wanny, kabiny prysznicowe, toalety oraz baterie i inne akcesoria łazienkowe.

Drzwi wewnętrzne

Oprócz drzwi zewnętrznych, wykończenie mieszkania pod klucz może również obejmować montaż drzwi wewnętrznych do poszczególnych pomieszczeń.

Podsumowanie – kiedy warto zdecydować się na wykończenie pod klucz?

Zakup mieszkania wykończonego pod klucz może być opłacalny dla osób, które cenią sobie wygodę, oszczędność czasu oraz gotowe rozwiązania. To również opcja dla Ciebie, jeśli masz szybkie tempo życia i liczysz na efekt, bez większych nakładów pracy. Dzięki usługom wyspecjalizowanych firm zajmujących się kompleksowym wykańczaniem mieszkań cały proces staje się łatwy i pozbawiony stresu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *