Popularne

Artykuł

Dom

Zainwestuj w podłogowe folie grzewcze

Zainwestuj w podłogowe folie grzewcze

Ilekroć myślimy o systemach grzewczych, do głowy od razu przychodzą tradycyjne metody. Spalanie węgla lub drewna jest chętnie wykorzystywane od bardzo dawna, ale postęp idzie do przodu i warto postawić na bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Głównie ze względów ekonomicznych, ponieważ ceny surowców szybują w górę, a ich dostępność bywa problemem.

We współczesnym budownictwie promowane są ekologiczne instalacje. Pozwalają nie tylko czerpać energię elektryczną i cieplną z odnawialnych źródeł, ale i okazują się bardzo korzystne finansowo w dłuższej perspektywie. Jednorazowa inwestycja zwraca się po kilku latach. Tak jest w przypadku m.in. folii grzewczych pod panele (sprawdź na: https://dreamheat.eu/folia-grzewcza-podlogowa/). Oprócz wymienionych atutów, posiadają także wiele innych zalet. Jakich? Zapoznaj się z treścią artykułu.

Korzyści z instalacji folii grzewczych pod panele

Planując budowę domu, większość osób poważnie myśli o przyszłych oszczędnościach. Już same materiały są na tyle drogie, że generują kolosalne wydatki, więc domowy budżet jest mocno obciążony np. ratami kredytu do spłacenia. Gdy dołoży się do tego roczne koszty eksploatacji, okazuje się, że sporo rodzin rezygnuje z marzeń już na etapie rozpisywania wstępnego kosztorysu.

Nie trzeba jednak załamywać rąk. Jeśli połączy się kilka ekologicznych i ekonomicznie korzystnych zarazem rozwiązań, przyszłość maluje się w bardziej pozytywnych barwach. Panele fotowoltaiczne wraz z folią grzewczą pod panele stanowią zgrany duet, który pomaga znaleźć sposób na tanią energię elektryczną i cieplną. Połączenie tych dwóch rozwiązań sprawia, że właściciel budynku może spodziewać się dużych oszczędności, ponieważ inwestycja uniezależni go od czynników zewnętrznych (zmiany makrogospodarcze, dostawy surowców i mediów etc.).

Poza aspektem finansowym warto zwrócić uwagę na korzystne parametry termiczne, jakie wykazują folie grzewcze pod panele. Ich konstrukcja oparta jest o specjalnie dobrany węgiel, który producent łączy z masą aluminiową. Mata grzewcza dostępna jest w formie zwijanych rolek o standardowej szerokości. Nie stanowi jednak problemu dopasowanie fragmentów do konkretnego metrażu. Wystarczy mieć pod ręką zwykłe nożyczki, aby przeciąć składającą się z 11 warstw cienką matę.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Dream Heat?

Jeśli już czujesz się przekonany i chcesz w przyszłości zamontować folie grzewczą pod panele, zapewne będziesz szukać odpowiedniego przedsiębiorstwa. Kompleksowe usługi świadczy polska firma Dream Heat, która także (a raczej przede wszystkim!) jest producentem zaawansowanych technologicznie systemów grzewczych. Sporą przewagą przedsiębiorstwa na tle konkurentów jest posiadanie własnej bazy autoryzowanych instalatorów, którzy przed dołączeniem do zespołu muszą przejść specjalne szkolenie oraz egzamin.

Oferowane przez Dream Heat folie grzewcze pod panele mogą być położone w niemal każdym rodzaju budynku. Wykazują wieloletnią żywotność i odporność mechaniczną (długość standardowej gwarancji to 30 lat). Co więcej, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby kupić materiał i opłacić proces montażu. Systemy grzewcze Dream Heat mają niski poziom strat cieplnych i pozwalają zapewnić od 50 do 60% zapotrzebowania energetycznego budynku.

Sprawdź także maty grzewcze na podczerwień na: https://dreamheat.eu/folia-grzewcza-na-podczerwien/.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *