Popularne

Artykuł

Finanse

Mieszkanie na wynajem: jak podbić jego wartość?

Mieszkanie na wynajem: jak podbić jego wartość?

Decyzja o przeznaczeniu nieruchomości do wynajęcia często jest podyktowana zwiększeniem kapitału własnego i zapewnieniem sobie comiesięcznego przypływu gotówki. Wiadomo, że wynajmujący chciałby zapłacić jak najmniej, a najemca zarobić jak najwięcej. Dlatego sztuką jest odpowiednie przygotowanie mieszkania na wynajem. Jak podbić jego wartość? Oto kilka praktycznych rad.

Podkreśl znaczenie lokalizacji

Dla wynajmującego lokalizacja jest jednym z najważniejszych punktów w trakcie poszukiwania mieszkania. Większość osób preferuje miejsca w pobliżu pracy, uczelni lub szkoły dla dzieci, a także bierze pod uwagę obecność terenów zielonych i rekreacyjnych. Popatrz na to, co jest w pobliżu i zaakcentuj obecność tych obiektów w ogłoszeniu. Nie zapominaj o dostępie do podstawowych usług, takich jak piekarnia, bank, supermarket, przychodnia, apteka czy szpital. Bliskość do takich miejsc optymalizuje czas, co może być cenne dla osób żyjących w ciągłym biegu.

Zadbaj o bezpieczeństwo mieszkańców

Każdy, kto przeprowadza się do nowego miejsca, chciałby czuć się w nim bezpiecznie. Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne z porządnymi zamkami to minimum. Jeśli istnieje taka możliwość, zainwestuj również w alarm i rolety zabezpieczające przed włamaniem. Są dostępne również tańsze rozwiązania, na przykład zamki w klamkach okiennych. Jeżeli budynek, w którym znajduje się mieszkanie na wynajem to obiekt na terenie ogrodzonym lub monitorowanym, podkreśl to w ogłoszeniu lub w trakcie rozmowy z klientem.

Wymień we wnętrzu stare na nowe, czyli zacznij od podstaw

Kolejną kwestie dotyczą już samego wyglądu mieszkania. Jeśli dysponujesz lokum do remontu, każda wymiana starej rzeczy na nową wpływa na podbicie jego wartości.

  • Przegląd instalacji elektrycznych i hydraulicznych oraz szczelności okien i drzwi jest niezbędny, by wszystko było bezpieczne i działało idealnie.
  • Wyremontuj łazienkę. Świetne wrażenie na klientach robi wizyta w łazience, która ma nowoczesną armaturę i jasną kolorystykę (biel, odcienie drewna, szarości).
  • Pomaluj ściany na spójne kolory. Szarość i biel są neutralne i klasyczne.
  • Wycyklinuj i polakieruj stare podłogi drewniane lub gdy są w złym stanie, wymień je na nowe. W mieszkaniu na wynajem najlepiej sprawdzą się dobrej jakości panele (np. winylowe) lub płytki.
  • Zainwestuj w nowe umeblowanie. Łóżko z wygodnym materacem lub ładna, niezniszczona kanapa na pewno wpadną w oko wynajmującemu.

Postaw na detale, które mają znaczenie

Elementy konstrukcyjne i dekoracyjne dodają wartości nieruchomości. Może Ci się wydawać, że wynajmujący nie zwraca na nie uwagi, ale w rzeczywistości to detale wpływają na podjęcie decyzji o podpisaniu umowy. Jeżeli oferujesz nowoczesne mieszkanie, zadbaj o to, by takie było.

  • Zamontuj modne drzwi bezprzylgowe z ciekawym wykończeniem. Te z kolekcji DRE pasują zarówno do minimalistycznych, loftowych, jak i klasycznych wnętrz.
  • Zainstaluj w oknach rolety lub żaluzje drewniane.
  • Postaw na designerskie oprawy oświetleniowe i energooszczędne żarówki.
  • Usuń pamiątki rodzinne, przedmioty religijne i inne osobiste akcesoria, jeśli są takie na stanie.
  • Zadbaj o ładny zapach w mieszkaniu. Przyjemny aromat, który wypełnia przestrzeń, zawsze robi dobre wrażenie na odwiedzających.

Skorzystaj z tych wskazówek, bo dzięki nim stworzysz sobie okazję do wynegocjowania lepszej ceny za wynajem mieszkania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *