Popularne

Artykuł

Finanse

Porady, jak pomóc Ci nabyć Twój apartament na konkurencyjnym rynku wynajmu.

Porady, jak pomóc Ci nabyć Twój apartament na konkurencyjnym rynku wynajmu.

W niektórych miastach polowanie na mieszkania może być równie konkurencyjne jak poszukiwanie pracy.
Współcześnie, doświadczeni poszukiwacze apartamentów często odwiedzają mieszkania tak przygotowane, jakby były na rozmowie kwalifikacyjnej.
Jeśli szukasz mieszkania na wysoce konkurencyjnym rynku wynajmu, takim jak Warszawa, być może będziesz chciał zastosować kilka sprytnych rozwiązań, aby zabezpieczyć swoją umowę najmu.
Oto kilka sposobów, aby pomóc Ci znaleźć swój apartament i zawrzeć umowę na miejscu!

Ubierz się odpowiednio do poszukiwanego mieszkania.

Pamiętasz stare powiedzenie „ubierz się do pracy, jakiej chcesz”? Dotyczy to również poszukiwania mieszkania.
Jeśli szukasz pierwszego mieszkania w wieżowcu, to musisz zrezygnować z sobotnich prac i przebrać się na wizytę w domu. Dżinsy, flanelowa koszulka i eleganckie okulary mogą pomóc Twojemu przyszłemu właścicielowi w dopasowaniu się do Twoich potrzeb.
Zrób to, co trzeba, aby wyglądać tak, jakbyś idealnie pasował do nowego miejsca!

Dobre przygotowanie

Większość ludzi, którzy znaleźli świetną pracę, odrabia pracę domową, uważnie studiując firmę, z którą rozmawiają.

Jest to „najlepsza praktyka”, którą możesz zastosować, aby przekonać zarządcę nieruchomości, że jesteś właściwą osobą dla ich społeczności mieszkaniowej.
Przyjdź przygotowany z wiedzą o wspólnocie. Skorzystaj z wyszukiwarek apartamentów jako źródła informacji, aby poznać udogodnienia i funkcje oferowane przez społeczność. Następnie poinformuj agenta nieruchomości, ile warte są te opcje dla ciebie. Możesz również korzystać z innych serwisów, aby dowiedzieć się więcej o dzielnicy i cieszyć się z tego, jak bardzo kochasz restaurację X i kawiarnię Y. Zarządcy społeczności mogą docenić Twoją wiedzę i pochwały!
Możesz również wykorzystać tę poradę: przynieś list motywacyjny, aby się przedstawić. To przyciągnie uwagę zarządcy nieruchomości i pomoże mu zapamiętać Cię po pierwszej wizycie.

Wyobraź sobie, że jesteś zarządcą.

Po zrobieniu pozytywnego pierwszego wrażenia, możesz zagłębić się nieco głębiej, aby nawiązać osobisty kontakt z wynajmującym. Jeśli decyzja sprowadza się do dwóch najemców z podobnie pozytywnymi danymi, wynajmujący może wybrać tego, z którym czuje się najbardziej komfortowo.
Myśl jak o nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Podobnie jak w przypadku kontaktów biznesowych, należy zadawać pytania, a następnie naprawdę słuchać. Dbaj o to, aby Twoje uszy były otwarte na wspólne sprawy z zarządcą wspólnoty. Być może pochodzisz z tego samego rodzinnego miasta, uczęszczałeś na tę samą uczelnię lub korzystasz z tych samych ulubionych restauracji. Rozwiń relację z zarządcą nieruchomości, zwracając uwagę na te szczegóły i podkreślając je.
Ponieważ czas jest kluczowy w poszukiwaniu mieszkania, e-mail może być Twoją najlepszą formą komunikacji, choć nigdy nie zaszkodzi pozostawienie odręcznej notatki na poczcie. (Nawet jeśli notatka nadejdzie po podpisaniu umowy, kierownik społeczności będzie zadowolony, że cię wytypował!).

Pamiętaj o reputacji swojego wynajmu

Oczywiście wszystkie te strategie opierają się na założeniu, że jesteś przygotowany na to, by być doskonałym mieszkańcem. Pamiętaj, że aby być najlepszym kandydatem do mieszkania, na które jest popyt, musisz również spełnić wszelkie wymagania prawne społeczności mieszkaniowej, w tym być może pozytywnie przejść kontrolę kredytową. Możesz również zostać poproszony o rekomendacje od byłych wynajmujących.
Jeśli jesteś pewny siebie, przygotowany i szczery, jednak prawdopodobnie będziesz miał znacznie lepszy start podczas pierwszej próby zdobycia ulubionego mieszkania!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *