Popularne

Artykuł

Inne

Awaryjne otwieranie drzwi, czyli jak poradzić sobie przy braku lub zniszczeniu klucza

Awaryjne otwieranie drzwi, czyli jak poradzić sobie przy braku lub zniszczeniu klucza
Awaryjne otwieranie drzwi, czyli jak poradzić sobie przy braku lub zniszczeniu klucza

Gdy nie ma się do dyspozycji klucza do drzwi samochodu czy też domu, bo zostały one zgubione czy też zniszczone, to zaczyna się kombinować. Jak dostać się do wnętrza pojazdu czy domu bez kluczy? Sposobów jest kilka. Jedne są bardziej, a inne mniej udane. Jeśli własne próby zawiodą, to zawsze można zdecydować się na profesjonalne awaryjne otwieranie drzwi.

Po pierwsze: natłuszczanie, cęgi, śrubokręty i wsuwki

Najpierw zaczniemy od sposobów własnych. Zatem niektórzy próbują sforsować zamek przy użyciu śrubokręta. Jest to jakaś metoda, ale można go w ten sposób także uszkodzić albo zniszczyć sam śrubokręt czy też zakleszczyć. Podobnie rzecz ma się z wsuwkami. Jeśli przedmiot ugrzęźnie w zamku, to pozostaje jego natłuszczenie, odczekanie kilkunastu minut, a następnie próba wyciągnięcia przy użyciu cęgów. Kto jednak nosi przy sobie cały zestaw majsterkowicza? Chyba nikt. Zatem nie pozostaje nic innego jak zadzwonić po ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/, który otworzy drzwi przy użyciu własnych narzędzi i bez zniszczenia zamka.

Po drugie: ślusarska precyzyjna praca

Jeśli samodzielne próby otwierania zawiodły, a w przypadku samochodu nie masz do dyspozycji przyssawki oraz poduszki hydraulicznej, to pozostaje wybranie numeru do ślusarza, który zajmie się problemem kompleksowo. Nie tylko szybko otworzy drzwi, ale również przyjrzy się całemu mechanizmowi i doradzi czy nie jest konieczna wymiana wkładki na nową. Może ją wymienić zarówno w przypadku zamka samochodowego, jak i oczywiście zamka w drzwiach wejściowych do domu. W przypadku drzwi wejściowych może wymienić również cały mechanizm. Jeśli chodzi o centralny zamek w samochodzie, to w tym przypadku musisz już udać się do elektromechanika, bowiem wszystko połączone jest przewodami, które najpierw trzeba odłączyć, a po wymianie zamka prawidłowo podłączyć. Każdy ślusarz ma pełny zestaw narzędzi dzięki któremu może sforsować każdy zamek i to w taki sposób, że nie zostanie on uszkodzony. Taka usługa nie należy do najtańszych, ale przecież niejako ślusarz w ten sposób ratuje Ci życie, bo inaczej jak dostałbyś się do domu czy samochodu. Metody siłowe niosą ze sobą jeszcze większe koszty, dlatego w trudnej sytuacji zamiast wywarzać drzwi, czy wybijać okno w drzwiach samochodowych, lepiej zadzwonić i poprosić o pomoc fachowca. Awaryjne otwieranie drzwi może być całkowicie bezinwazyjne, zatem naprawdę warto się na to zdecydować.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *