Popularne

Artykuł

Inne

Bombki choinkowej polskiej produkcji. Czym się wyróżniają?

Bombki choinkowej polskiej produkcji. Czym się wyróżniają?

Czy wiesz, że Polska jest jednym z największych eksporterów ozdób szklanych na święta Bożego Narodzenia? Nasze bombki cieszą się ogromnym zainteresowaniem na Zachodzie i są tam dobrem luksusowym. Wynika to z faktu, że polskie ozdoby choinkowe wytwarzane są tradycyjnymi metodami przez prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Sprawdź, czym wyróżniają się polskie szklane bombki choinkowe!

Polskie bombki choinkowe na świecie

Jak wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny, w 2019 roku Polska znalazła się na trzecim miejscu na świecie pod względem eksportu ozdób na okres Bożego Narodzenia. Liderem od wielu lat pozostają Chiny ze względu na masową produkcję plastikowych bombek na choinkę. W 2019 roku nasze szklane ozdoby trafiły do aż 71 krajów na różnych kontynentach. Produkty z Polski cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Najbardziej popularne są bombki z tradycyjnymi zimowymi wzorami w standardowym kształcie, ale te bardziej nowoczesne również mają swoich miłośników za granicą.

Szklane bombki ręcznie robione

Bombki choinkowe szklane polskiej produkcji wyróżniają się przed wszystkim metodami ich wytwarzania. Nie ma tu miejsca na masowość. Każda bombka w polskich fabrykach, takich jak Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim, powstaje dzięki pracy całego zespołu rzemieślników. Produkcja ręcznie robionych bombek na Boże Narodzenie jest skomplikowana i czasochłonna, wymaga też znajomości specjalistycznych technik. Taka bombka jest dzięki temu wyjątkowa, a misterne wykończenie stanowi dowód ogromu pracy, jaki został włożony w jej wytworzenie.

Zróżnicowane wzornictwo

Co istotne, szklane bombki choinkowe ręcznie robione cechują się ogromnym zróżnicowaniem. W przypadku plastikowych dekoracji zazwyczaj jest to kilka prostych, możliwych do realizacji w masowej produkcji wzorów, odpowiadających wyłącznie trendom na dany rok. W przypadku szklanych bombek choinkowych jest już zupełnie inaczej. Nasze rodzime fabryki zgromadziły przez wiele lat piękne, efektowne wzory. Szkło-Dekor produkuje zarówno minimalistyczne, nowoczesne bombki, jak i te zupełnie tradycyjne, które przywodzą na myśl wyjątkowe święta z czasów naszego dzieciństwa. Dostępne są w każdym kształcie – piękne szklane ozdoby przybierają nie tylko postać kuli, ale również jaja Faberge, choinki, śnieżynki i wiele innych.

Wyjątkowe bombki choinkowe

Choć szklane bombki choinkowe są bardzo delikatne, ich jakość stanowi ich wyróżnik. Dzięki temu, że są ręcznie dekorowane przez mistrzów w swoim fachu, nie ma tu miejsca na niedociągnięcia. Subtelne ruchy pędzelkami pozostawiają piękne dekoracje, które świadczą o unikatowości. Wielu z nas ma w domach stare bombki sprzed lat, z którymi należy się obchodzić delikatnie, ale które mimo upływu czasu nadal prezentują się fantastycznie. Każdą taką bombkę traktujemy jak pamiątkę i świadectwo innej epoki. Szklane dekoracje na Boże Narodzenie to nie tylko sposób na przystrojenie domu, ale również wyjątkowy prezent. Są bardziej ekskluzywne i są świetnym sposobem na wyrażenie uczuć do bliskiej osoby.

Szkło-Dekor – polskie bombki szklane ręcznie malowane

Jeśli poszukujesz unikalnych bombek na choinkę, warto sprawdzić ofertę polskiego producenta Szkło-Dekor. Fabryka w Piotrkowie Trybunalskim działa od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i nieustannie wytwarza tradycyjnymi, choć udoskonalonymi metodami ręcznie malowane ozdoby ze szkła. Wiele z nich jest eksportowanych na Zachód, zwłaszcza do Stanów Zjednoczonych, gdzie przystrajają domy na ten wyjątkowy okres od wielu lat. W ofercie producenta znajdziesz bombki w różnym kształcie, a samo wzornictwo obejmuje ponad 20 tysięcy rodzajów dekoracji. Szkło-Dekor oferuje zarówno bombki w hurcie, jak i umożliwia zakupy w sklepie firmowym w Piotrkowie. Ponadto w fabryce możesz zamówić bombkę z dedykacją z wybranym wzorem. Pomysł na prezent czy na przystrojenie domu? Możliwości są ogromne! Postaw na rodzimą produkcję i wybierz wyjątkowe bombki szklane, wytwarzane przez polskich rzemieślników i artystów!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *