Booster to dość nietypowy produkt pielęgnacyjny, ponieważ nie stosuje się go samodzielnie, a w połączeniu z innymi kosmetykami, np. serum lub kremem. Mimo to warto się nim zainteresować, gdyż daje spektakularne, zauważalne gołym okiem efekty.
Spis treści
Czym jest booster i jak się go stosuje?
Booster to produkt, który stanowi nowość na rynku kosmetycznym i wciąż niewiele osób wie o jego istnieniu. A szkoda, bo efekty jego stosowania są naprawdę trudne do przecenienia. Nazwa kosmetyku nawiązuje do anglojęzycznego słowa „boost”, które oznacza „doładować” lub „zwiększyć”. Jego podstawowym zadaniem jest podwyższenie skuteczności kremu lub innego produktu pielęgnacyjnego oraz zwiększenie intensywności działania zawartych w nich składników odżywczych. Dostępne na rynku boostery przeznaczone są do konkretnych rodzajów skóry i dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Ich receptury są więc ukierunkowane na zwalczanie określonych problemów, a także wzmacnianie bariery ochronnej skóry.
Choć booster jest bardzo skoncentrowanym kosmetykiem, nie należy stosować go samodzielnie. Zdecydowanie lepsze rezultaty osiągniemy, mieszając go z kremem lub nakładając cienką warstwą tuż przed aplikacją kolejnego produktu. Z tego powodu booster idealnie wpisuje się w trend koreańskiej, wieloetapowej pielęgnacji, w której istotne są takie kwestie jak kolejność następujących po sobie zabiegów, a także systematyczność i sumienność gwarantujące trwałe rezultaty.
Booster a serum lub esencja – czym się różnią?
Booster bywa mylony z serum, ponieważ oba rodzaje produktów wyróżniają się wysokim stężeniem substancji aktywnych oraz lekką konsystencją. W rzeczywistości jednak każdy z tych kosmetyków ma zupełnie inną rolę i nie należy stosować ich wymiennie.
Serum to silny, skoncentrowany produkt. W przeciwieństwie do kremu nie zawiera żadnych składników wypełniających, przez co ma lekką, żelową postać. Często określa się go mianem kosmetyku do zadań specjalnych, ponieważ nie nadaje się do codziennego stosowania – wystarczy aplikować go od czasu do czasu.
Esencja zawiera wodę, przez co jest jeszcze rzadsza i bardziej wodnista niż serum. Najczęściej ma w składzie substancje nawilżające, rozświetlające i odmładzające. Należy nakładać ją tuż po przetarciu twarzy tonikiem, jeszcze przed nawilżaniem i odżywianiem.
Natomiast booster, choć odznacza się podobnym nasyceniem składnikami aktywnymi, to nie jest przeznaczony do samodzielnego nakładania na skórę – jego zadaniem jest „podbicie” działania serum lub kremu.
Jakich składników aktywnych warto szukać w boosterach?
Dobry booster to taki, który możliwie najlepiej odpowiada na indywidualne potrzeby naszej cery. Osoby zmagające się z nadmiernym wydzielaniem sebum i wypryskami powinny sięgać po produkty matujące i normalizujące, takie jak booster matujący 24h Perfecta No Problem, który ma w składzie antybakteryjny eukaliptus, chłonący nadmiar sebum mineral matt powder oraz oczyszczające i energizujące ekstrakty roślinne. Tym, którym zależy na wyrównaniu kolorytu skóry, z pewnością przypadnie do gustu booster na dzień i na noc Perfecta Fenomen CTH.
W jego składzie można znaleźć m.in. 10% komplex CTH, czyli wyjątkowe połączenie trzech skoncentrowanych form witaminy C, który rozjaśnia i spowalnia starzenie skóry, kwas hialuronowy, którego zadaniem jest nawodnienie głębokich warstw cery, a także stabilną postać retinolu, który stymuluje odnowę komórkową.
Podobne artykuły
Karnisze sufitowe: klasyczne czy w formie listwy? Pomagamy wybrać
Chcesz stworzyć ciekawą aranżację wokół okna? Będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz — bez niego zawieszenie tekstyliów nie byłoby możliwe. Nasza…
Idealna lodówka do Twojego domu
Można zrezygnować z niektórych sprzętów AGD, ale niewątpliwie lodówka w domu jest tym obowiązkowym. To miejsce, które w kontrolowanej temperaturze…
Kinkiety do kuchni – inspiracje oświetlenia
Kuchnia określana jest mianem serca domu. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, a czas spędzany przy wspólnych rozmowach staje się…
Szeroka oferta produktów w internetowym sklepie z oświetleniem Studio Światła
Urządzając mieszkanie, jesteśmy świadomi, jak istotną rolę odgrywa oprawa świetlna wnętrza. Właściwie skomponowane kompozycje oświetleniowe wpływają bowiem na charakter i…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi….
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?