Bramy szybkobieżne są grupą urządzeń służących do optymalizacji ciągów transportowo-komunikacyjnych oraz odpowiadających za poprawę klimatu pomieszczeń i ograniczenie strat energetycznych. Korzystanie z nich w firmach specjalizujących się w rozmaitych gałęziach przemysłu pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć wydatki związane z wykorzystywaniem energii niezbędnej, aby ogrzać czy wychłodzić pomieszczenie.
Bramy szybkobieżne stosuje się w formie głównego odgrodzenia ciągów komunikacyjnych. Łącząc je z bramą izolującą termicznie, w chwilach przestoju otrzymuje się szczelne i solidne przegrodzenie. Dobiera się je adekwatnie do indywidualnych potrzeb zamawiającego z uwzględnieniem specyfiki konstrukcji danego pomieszczenia, a także jego przeznaczenia. Bramy szybkobieżne mogą być stosowane także jako drzwi na drodze ewakuacyjnej.
Spis treści
- 1 Jakie są tak naprawdę korzyści stosowania bram szybkobieżnych we wszelkich możliwych gałęziach przemysłu i gospodarki?
- 2 Czy faktycznie oszczędność energetyczna i bezpieczeństwo to właściwości, które gwarantują bramy szybkobieżne w szerokim tego słowa znaczeniu?
- 3 Wyjątkowa prędkość i płynność ruchu połączona z wytrzymałością to niewątpliwie bardzo istotne cechy bram szybkobieżnych, które wyróżniają je na tle bram konwencjonalnych.
Jakie są tak naprawdę korzyści stosowania bram szybkobieżnych we wszelkich możliwych gałęziach przemysłu i gospodarki?
Zastosowanie bram szybkobieżnych zalecane jest zwłaszcza w przypadku firm z branży produkcyjnej, logistycznej, elektronicznej, farmaceutycznej chemicznej oraz spożywczej. Dzięki nim codzienna praca może przebiegać w sposób sprawny i bezpieczny dla wykonujących ją osób.
Jednocześnie pojawienie się takiej bramy w firmie łączy się z obniżeniem kosztów za energię, uszczelnieniem wjazdu do pomieszczenia, oraz zapewnieniem personelowi właściwego poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych zadań.
Czy faktycznie oszczędność energetyczna i bezpieczeństwo to właściwości, które gwarantują bramy szybkobieżne w szerokim tego słowa znaczeniu?
Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji bocznych prowadnic, bramy szybkobieżne, oferowane przez www.bramyszybkobiezne.pl, cechuje wysoki poziom szczelności. Chronią przez wiatrem, deszczem i wnikaniem zanieczyszczeń z zewnątrz. Dół takiej bramy jest specjalnie dopasowany do podłogi pomieszczenia, a płat wykonany z miękkiego PCV zatrzymuje ciśnienie na podwyższonym albo obniżonym poziomie (w zależności od potrzeb), co pozwala zredukować utratę ciepła i zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty użytkowania.
Miękkie dolne krawędzie większości bram tego typu zapewniają pracownikom bezpieczeństwo, ponieważ będą w stanie właściwie ułożyć się naokoło przeszkody, nie wywołując obrażeń oraz nie ulegając uszkodzeniu. Dodatkowo, istnieją bramy wyposażone w czujnik odpowiedzialny za automatyczne cofanie w sytuacji zetknięcia z przeszkodą, zwany krawędziową listwą bezpieczeństwa.
Wyjątkowa prędkość i płynność ruchu połączona z wytrzymałością to niewątpliwie bardzo istotne cechy bram szybkobieżnych, które wyróżniają je na tle bram konwencjonalnych.
W zależności od rodzaju bramy oraz pełnionej przez nią funkcji, cechuje ją mniejsza lub większa prędkość otwierania, jednak czas otwarcia zostaje maksymalnie skrócony, aby nie pozostawała otwarta przez dłuższy czas niż niezbędny do przejazdu samochodu.
Ponadto tego typu bramy mogą być solidną barierą chroniącą przed bardzo silnym wiatrem – nawet do 120km/h, co sprawia, że bez problemu mogą być montowane na zewnątrz budynków.
Do innych cech bram szybkobieżnych zalicza się:
- cichą, szybką pracę
- poprawę przepustowości ciągów transportowo-komunikacyjnych, zapobieganie kolizjom
- elastyczność
- stosowanie w formie zabezpieczenia wewnętrznego do stref zagrożonych wybuchem
- używanie jako kurtyny odpornej na różnice ciśnień.
Podobne artykuły
Dlaczego warto zainwestować w kominki nowoczesne?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób poszukuje efektywnych i estetycznych rozwiązań do swoich domów, kominki nowoczesne stają się coraz…
Łóżko na antresoli – funkcjonalność i styl w pokoju Twojego dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie, które często wymaga przemyślanego podejścia. W małych przestrzeniach kluczowe staje się maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca,…
Dywany – jakie modele warto wybrać?
Szukając idealnego dywanu do swojego wnętrza, wiele osób zastanawia się, jakie wzory i kształty będą najlepiej pasować do ich przestrzeni….
Zastosowanie desek kompozytowych
Deski kompozytowe, w tym produkty marki Ecodeski, zyskują coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Są to nowoczesne, ekologiczne rozwiązania,…
Inteligentna lodówka – jak może Ci pomóc zaoszczędzić energię?
Wydaje się, że inteligentne lodówki od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zaawansowana funkcjonalność ułatwia nam ich użytkowanie, umożliwia…
Jakie zasłony wybrać do pokoju dziecka?
Urządzanie pokoju dziecięcego zawsze jest ekscytującym zadaniem – pełnym radości i troski o każdy detal. Wybór odpowiednich zasłon odgrywa kluczową…
Łóżko na antresoli – funkcjonalność i styl w pokoju Twojego dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie, które często wymaga przemyślanego podejścia. W małych przestrzeniach kluczowe staje się maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca,…
Architekt wnętrz — dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?
Urządzanie wnętrza domu czy mieszkania to proces wymagający czasu, precyzji i dobrej organizacji. Wiele osób decyduje się na samodzielne projektowanie…
Jak urządzić stylowy przedpokój?
Urządzenie stylowego przedpokoju wbrew pozorom nie musi być trudne. Jeśli postawimy na meble funkcjonalne i nowoczesne, z pewnością będziemy cieszyć…
Muuto – nowoczesne podejście do skandynawskiego designu
Skandynawski design od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Marka Muuto wnosi do tego stylu nowoczesne akcenty, które łączą funkcjonalność z…