Popularne

Artykuł

Inne

Całodobowy nadzór nad nieruchomością

Całodobowy nadzór nad nieruchomością

Monitoring wizyjny to jedna z form zabezpieczenia domu i rodziny przed włamaniem i innymi niepożądanymi sytuacjami. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na bieżąco kontrolować nieruchomość i jej otoczenie. To rozwiązanie wybierane jest zwłaszcza przez zamożnych właścicieli, których posiadłości warte są więcej niż przeciętne domostwa. Na ich terenie znajdują się kosztowne sprzęty, biżuteria, oszczędności w gotówce, drogie pojazdy. Jednak ten sposób ochrony domu jest stosowany nie tylko ze względu na dorobek pieniężny. Najważniejsze jest tu zapewnienie bezpieczeństwa członkom rodziny, dla której dom jest miejscem codziennego funkcjonowania. Niekontrolowana wizyta nieproszonych gości może wywołać traumę, która zaważy na komforcie przebywania we własnym mieszkaniu, a nawet na zdrowiu psychicznym. Posiadanie takich zabezpieczeń jak monitoring wizyjny ma na celu możliwość szybkiego zareagowania na niechcianą sytuację, zarejestrowanie obrazu w razie konieczności znalezienia złodzieja i osobisty nadzór nad nieruchomością – nawet z drugiej części świata. Dzięki takim systemom można spać spokojniej i z większą radością cieszyć się urlopem lub skoncentrować na zadaniach w delegacji.

Domowe systemy wizyjne i alarmowe

Dawniej montowanie monitoringu wizyjnego było przeznaczone przede wszystkim dla przedsiębiorstw – np. sklepów lub budynków firmowych. Dzisiejsze zaawansowane technologie pozwalają na prostą i przystępną cenowo instalację na potrzeby domu jednorodzinnego. Dziś systemy alarmowe są sprawniejsze, prostsze w montażu, możliwe do zindywidualizowania, a nawet tańsze niż kiedyś. W zależności od przeznaczenia można zdecydować się na przewodowy lub bezprzewodowy monitoring wizyjny – ten drugi jest łatwiejszy do zorganizowania w przestrzeni, choćby przez brak plączących się kabli.

Kamery do monitoringu można połączyć z systemem alarmowym. Dostępne są alarmy na wypadek napadu lub włamania, ale również zalania domu czy wydobywania się tlenku węgla. Czujniki i piloty wysyłają alarm do centrum, dzięki czemu załoga interwencyjna danej firmy może zareagować w błyskawiczny sposób. Systemy są doskonałym sposobem na poprawę poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli w przeszłości zdarzyły się podobne sytuacje.

Całodniowe bezpieczeństwo

Współczesne zestawy monitoringu wizyjnego można obsługiwać zdalnie, za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Dostęp do kamer można więc mieć podczas długiego wyjazdu czy wielogodzinnego przebywania w miejscu pracy. Kamery od takich firm jak Juwentus posiadają dwukierunkową transmisję dźwięku, dzięki czemu można nie tylko nadzorować osoby pracujące w domu (np. ekipę remontową czy opiekunkę do dzieci), ale i przekazywać im komunikaty głosowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *