Popularne

Artykuł

Inne

Cięcie blach, jak się to robi?

Cięcie blach, jak się to robi?

Cięcie blachy to precyzyjna i wymagająca dokładności czynność. Przez nieprawidłowy sposób cięcia, blacha może utracić swoje właściwości, a tym samym nie spełni swojego zadania. Dowiedz się jak w jaki sposób ciąć blachę, aby nie zniszczyć materiału oraz osiągnąć zamierzony efekt.

Sposoby na cięcie blachy

Wyróżniamy kilka najpopularniejszych metod cięcia blachy. Wybór metody cięcia stali zależy od kilku czynników, takich jak np. grubość blachy, rodzaj materiału i wysokość kosztów. Najbardziej innowacyjną metodą dostępną na rynku jest cięcie palnikiem plazmowym, sprawdzającym się idealnie w przypadku miękkiej stali poniżej 40 milimetrów. Metoda ta wyróżnia się efektywnością oraz dokładnością wykonywanego cięcia. Jeśli zależy Ci na przecięciu grubej blachy, warto wybrać cięcie palnikiem tlenowym. Proces ten nie jest skomplikowany oraz nie nadwyręży Twojego portfela. Alternatywą jest cięcie palnikiem gazowym, czyli inaczej obróbka termiczna. Ograniczeniem tego sposobu jest mniejsza dokładność oraz czas oczekiwania. Na rynku dostępna jest także klasyczna metoda cięcia blachy gilotyną, charakteryzująca się możliwością wycinania prostych kształtów niskim kosztem. Wraz ze stale rozwijającym się przemysłem i zapotrzebowaniem na stal, centrum stali powiększają swoje hale np. o nowe linie do cięcia wzdłużnego i poprzecznego. To rozwiązanie zdecydowanie zwiększa to wydajność, dokładność oraz skraca czas oczekiwania.

Jak ciąć cienką blachę?

W przypadku cięcia cienkiej blachy (w szczególności o wymiarze 0.01 mm), najważniejsza jest precyzja, która pozwoli zachować niską tolerancję oraz dbałość o jakość krawędzi. Szukając odpowiedniego zleceniodawcy do wykonania usługi, warto wybrać miejsce, które posiada lata doświadczenia oraz cenione jest za swój profesjonalizm i dokładność. Takim miejscem bez wątpienia jest centrum stali Tares, które realizuje cięcia wzdłużne i poprzeczne. To, co wyróżnia tę firmę na rynku umiejętność wycinania bardzo cienkich blach, które wykorzystywane są w budownictwie czy motoryzacji.

Jeśli poszukujesz miejsca, które zrealizuje Twój projekt, dbając przy tym o jakość wykonywanej usługi — wybierz centrum stali Tares. Jest to miejsce, które specjalizuje się w obróbce cienkiej blachy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *