Popularne

Artykuł

Inne

Co to jest poliwęglan?

Co to jest poliwęglan?

Poliwęglan należy do tworzyw sztucznych stosunkowo niedawno wykorzystywanych w budownictwie. 20 lat temu mało kto o nim słyszał. Składa się z polimerów, które są estrami kwasu węglowego. Jest to materiał przezroczysty, ale bez trudu można go zabarwić na dowolny kolor. Poza tym jest wytrzymały, a zarazem łatwo daje się kształtować – właśnie dlatego produkty poliwęglanowe zrobiły szybką karierę w budownictwie.

Produkty poliwęglanowe sa także odporne na ścieranie, działanie czynników atmosferycznych, jest nacznie bardziej odporny na stłuczenie niż szkło. Ciekawostką jest, że szyby w hełmach kosmonautów i kierowców formuły I wykonane są właśnie z poliwęglanu. Wykorzystywany jest wszędzie, gdzie nie do końca może sprawdzić się szkło.

Gdzie znaleźć produkty poliwęglanowe wysokiej jakości?

Cenionym na rynku dystrybutorem produktów poliwęglanowych jest częstochowska firma robelit.pl. Oferuje różnego rodzaju materiały budowlane, a jej dewizą jest hasło „Z Robelitem bezpiecznie”. Firma zaopatruje specjalistyczne sklepy, a także firmy montażowo – budowlane zajmujące się wykończeniem wnętrz.. Oprócz szerokiej gamy materiałów z tworzyw sztucznych robelit.pl organizuje regularnie specjalistyczne szkolenia dla swoich sprzedawców. Na stronie internetowej można zapoznać się z artykułami na blogu, które opisują konkretne realizacje z użyciem produktów poliwęglanowych. Można tam także znaleźć wiele praktycznych porad nie tylko dla specjalistów.

Gdzie stosuje się produkty poliwęglanowe?

W robelit.pl można zaopatrzyć się w płyty poliwęglanowe różnej grubości i wytrzymałości. Maja one między innymi zastosowanie w wykończeniu balkonów i tarasów, we wszelkiego rodzaju zadaszeniach, przy budowie szklarni. Można z nich wykonywać ścianki działowe, osłony, a także regały i standy na materiały reklamowe. Obecnie, w dobie pandemii produkty poliwęglanowe znajdują nowe, bardzo ważne zastosowanie – wytwarza się z nich płyty chroniące pracowników obsługi klienta – na przykład kasjerów od klientów. Doskonale przezroczyste płyty ułatwiają komunikację nie dopuszczając jednocześnie do bezpośredniego kontaktu. Produkty poliwęglanowe charakteryzuje doskonała przepuszczalność światła i odporność. Oprócz mniejszych, wspomnianych wyżej elementów można wykorzystać je nawet do dużych, przeszklonych powierzchni w obiektach handlowych, przemysłowych i sportowych. Wysokiej jakości płyty poliwęglanowe są odporne na zniszczenie i mogą spełniać swoją rolę przez długie lata.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *