Popularne

Artykuł

Inne

Czy jest jeszcze miejsce na kalendarze jednodzielne?

Czy jest jeszcze miejsce na kalendarze jednodzielne?

Kalendarz jednodzielny – najprostszy ze wszystkich kalendarzy ściennych – wydaje się dziś niezbyt atrakcyjny. Tylko jedno zdjęcie, zmieniające się daty i to właściwie wszystko. Okazuje się jednak, że czasem może to być najlepsze możliwe rozwiązanie!

Przede wszystkim – poza standardem

Wybierając kalendarz jednodzielny (np. z oferty: colorland.pl/fotokalendarz/kalendarz-jednodzielny), trzeba przede wszystkim postawić na oryginalność. Ograniczona formą, musi ona skupiać się na treści, a zatem: koniecznością jest wybór doskonałego zdjęcia (lub kompozycji), czytelnego szablonu, a także znalezienie sposobu na to, żeby spersonalizować treść. Ten ostatni punkt można najłatwiej zrealizować, jeśli zdecydujesz się na jednodzielny fotokalendarz przygotowany w którejś z dominujących na rynku firm. Tam zawsze jest możliwość personalizacji nie tylko zdjęcia głównego, ale także dat w kalendarzu, które można zaznaczyć piktogramem lub podpisem.

Jeśli jest prosto, musi być doskonale

Kalendarze jednodzielne mają ustaloną formę. Wprawdzie nie regulują jej oczywiście żadne normy, ale przez lata utarło się, że to wymiar 60 × 30 centymetrów w pionie. I choć niekiedy można to uznać za ograniczenie, to dla wielu osób jest to wielka zaleta – kalendarz zawsze idealnie pasuje na swoje miejsce na ścianie, więc można go łatwo wpasować w każdy wystrój.

A skoro o wystrojach mowa – fakt, że jest tam tylko jedna fotografia i jedna karta dat, sprawia, że jest to właśnie ten typ kalendarza ściennego, który najlepiej wpisuje się w charakter wnętrz minimalistycznych czy skandynawskich, nie przyciągając zanadto uwagi, ale nadal zapewniając pełną funkcjonalność.

Prezent oryginalny, ale tani

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić komuś kalendarz zaczynający się, dajmy na to, od maja, to jednak w praktyce większość kupuje się na rok od stycznia. A to oznacza, że zakupy wypadają akurat w tym czasie, kiedy raczej nikt nie narzeka na nadmiar gotówki. Cieszy więc fakt, że przy całej atrakcyjności, jaką wyróżniają się dobrze przygotowane kalendarze jednodzielne, są one tanie – kosztują zwykle około 30 złotych, czyli niewiele więcej niż naprawdę ładne kalendarze ze sklepu.

To zatem świetny pomysł na drobny podarunek, który nadal ma indywidualny charakter, jest jednocześnie atrakcyjny i praktyczny, a przy tym można go kupić bez konieczności naruszania poduszki finansowej. Nawiasem mówiąc, taki kalendarz przygotowuje się w kilka dni do tygodnia, więc nawet jeśli przypomnisz sobie o jakimś prezencie na ostatnią chwilę, to prawdopodobnie będzie to dość czasu, żeby wyjść z takiej sytuacji z twarzą.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *